کد خبر : 107521 سه شنبه 08 مهر 1399 - 11:29:49
مردم-روسیه-علیه-کرونا-واکسینه-می‌شوند

تا یک ماه دیگر ؛

مردم روسیه علیه کرونا واکسینه می‌شوند

مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی موسسه گامالیا روسیه اعلام کرد: واکسیناسیون گسترده مردم روسی علیه ویروس کرونا یک ماه دیگر آغاز می‌شود.

«Fyodor Lisitsyn» از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی موسسه گامالیا گفت: تلقیح گسترده علیه ویروس کرونا با واکسن «Sputnik V» ممکن است در اواخر ماه اکتبر در روسیه آغاز شود.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «Rossiya-24» گفت: «مرحله سوم آزمایشات واکسن قرار است در اواخر ماه اکتبر به پایان برسد؛ واکسیناسیون گسترده به محض اتمام مرحله سوم آغاز می‌شود و امیدوارم موفقیت آمیز باشد» .

به گفته «Fyodor Lisitsyn» ، انتظار می‌رود تولید واکسن در سه یا چهار سایت تولیدی سازماندهی شود. همچنین به سازماندهی تولید آن به طور مشترک با شرکای خارجی پرداخته شده است.

وی گفت: شرکت‌های داروسازی در هند به تنهایی قادر به تولید واکسن برای نیمی از کره زمین هستند اگر در حد کامل ظرفیت کار کنند.

روسیه در ۱۱ آگوست نخستین واکسن جهان را علیه کرونا ویروس جدید ثبت کرد؛ این واکسن که «Sputnik V» نامیده می‌شود، توسط مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا تولید شده و آزمایشات بالینی آن با موفقیت در ژوئن-ژوئیه انجام شد.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]