کد خبر : 107152 دوشنبه 31 شهریور 1399 - 13:46:30
آمریکا-با-یک-چالش-امنیتی-بزرگ-در-سرورها-روبرو-شد

شکاف امنیتی در سرورهای ویندوز؛

آمریکا با یک چالش امنیتی بزرگ در سرورها روبرو شد

«آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های امنیت ملی» درباره یک شکاف امنیتی در سرورهای ویندوز هشدار داده که به هکرها اجازه می دهد به راحتی اختلالاتی در شبکه ایجاد کنند.

دولت آمریکا با یک چالش امنیتی بزرگ در سرورها روبرو شده است. «آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های امنیت ملی»(CISA) یک دستور اضطراری صادر و از سازمان های دولتی خواسته یک وصله امنیتی مهم را برای شکافی در سرورهای ویندوز نصب کنند. 

این شکاف امنیتی در سرورهای ویندوز، Zerologon  نام دارد. به طور دقیق شکاف در پروتکل «Netlogon Remote»  به هکرها اجازه  دسترسی کامل  به شبکه را می دهد و به این ترتیب مهاجمان سایبری می توانند اختلالات متعددی در شبکه ها ایجاد کنند.

 آژانس CISA به دلیل عواقب خطرناک چنین شکافی، پیام هشداری صادر کرده است.شکاف مذکور در سرورهای ویندوز۲۰۰۸R۲ و نسخه های پس از آن، از جمله سرورهای فعلی وجود دارد که بر ویندوز ۱۰ مبتنی هستند.

به گفته کارشناسان استفاده از این شکاف امنیتی نیز بسیار ساده است و هکرها می توانند به راحتی آن را بیاموزند. به همین دلیل سازمان های دولتی باید وصله ای امنیتی را نصب کنند.

هرچند مخاطبان این هشدار سازمان های دولتی و فدرال بوده اند، اما شرکت های خصوصی که از سرورهای ویندوز استفاده می کنند، نیز باید هشیار باشند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]