کد خبر : 104208 یکشنبه 22 تیر 1399 - 10:33:42
چین-میگوی-وارداتی-را-آلوده-به-کرونا-اعلام-کرد

اداره کل گمرکات چین:

چین میگوی وارداتی را آلوده به کرونا اعلام کرد

به اعتقاد متخصصان خطر انتقال کرونا ویروس از موادغذایی وارداتی کمتر بوده، اما چین به تازگی اعلام کرده که آزمایش ها نشان می‌دهد احتمال انتقال این ویروس از طریق محصولات غذایی منجمد افزایش یافته است.

چین در این خصوص اعلام کرده است که  آزمایش نمونه‌هایی از میگوهای وارداتی نشان می دهد که این محصولات آلوده به کروناویروس جدید هستند و مجدداً سؤالاتی را در مورد اینکه آیا این عامل بیماری‌زا می‌تواند از طریق مواد غذایی یا محصولات منجمد پخش شود، مطرح می‌کند.

اداره کل گمرکات چین گفت: این ویروس چه در داخل و چه در خارج از بسته‌بندی میگو مشاهده شده است.این درحالی است که این نمونه‌ها از سه کارخانه در اکوادور آمده بود و از این پس واردات از این کارخانه ها متوقف می‌شود.

"بی ککسین" مدیر دفتر واردات و ایمنی صادرات مواد غذایی در بخش گمرکات چین افزود: نتیجه مثبت آزمایش‌ها به این معنی نیست که این ویروس‌ مسری است، بلکه منعکس کننده نقاط ضعف در مقررات ایمنی مواد غذایی شرکت‌ها است و اداره گمرک از این پس کنترل بیشتری روی زنجیره غذاهای منجمد وارداتی اعمال می‌کند.

مقامات چینی با کارشناسان جهانی موافق هستند که واردات مواد غذایی از لحاظ انتقال ویروس خطر کمی را به همراه دارد که این مساله منجر به سردرگمی شده است که چرا چین همچنان به آزمایش و تحریم محموله‌های وارداتی ادامه می‌دهد.

چین ماه گذشته نیز ماهی سالمون وارداتی را به عنوان مقصر احتمالی شیوع مجدد کووید-۱۹ در پکن معرفی کرده بود و دستور برچیده شدن این ماهی را از قفسه سوپر مارکت‌ها صادر کرد. 

این کشور همچنین آزمایش‌های گسترده ای را روی غذاهای سرد وارداتی در بنادر خود انجام داد و محموله‌های گوشتی کارخانجات خارج از این کشور را که گزارش شده کارگران آنها آلوده شده‌اند، تحریم کرد.

با این حال، مقامات چینی با کارشناسان جهانی موافق هستند که واردات مواد غذایی از لحاظ انتقال ویروس خطر کمی را به همراه دارد که این مساله منجر به سردرگمی شده است که چرا چین همچنان به آزمایش و تحریم محموله‌های وارداتی ادامه می‌دهد.

بی ککسین همچنین اعلام کرد: این آزمایشات یک اقدام مهم برای جلوگیری از انتقال ویروس از کانال‌های زنجیره غذایی سرد وارداتی بوده و اقدامی ضروری برای محافظت از سلامت مردم است و تجارت عادی بین‌المللی را مختل نمی‌کند.

به گفته وی، کارکنان برخی از کشورها حتی پس از آلوده شدن به ویروس باز هم به کار خود ادامه می‌دهند که این، خطر آلودگی مواد غذایی را افزایش می‌دهد و از آنجایی که در برخی از مراکز خارج از چین، موج های اپیدمی وجود دارد، چین واردات گوشت را از ۲۳ کارخانه واقع در برزیل، ایالات متحده، بریتانیا و آلمان متوقف کرده است.

مقامات گمرک چین همچنین تعداد ۲۲۷ هزار و ۹۳۴ نمونه را آزمایش کرده‌اند که بقیه نمونه‌ها منفی بوده اند.  میگوهایی که آزمایش آنها مثبت شده است در بنادر دالیان و شیامن تخلیه شده بود که پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش، همه آنها معدوم شدند.

منبع:ایسنا

نظرات شما
  • ساحلی یکشنبه 22 تیر 1399 - 18:04:35
    امان از دست این چینی ها هر چی هست ازاین ها میکشیم از جنس نامرغوب تا انواع بیماری ها

[کد امنیتی جدید]