کد خبر : 104108 چهارشنبه 18 تیر 1399 - 13:54:34
شناسایی-گروه‌های-توانمند-حوزه-ساخت-حسگرهای-تشخیص-سریع-کووید-۱۹

در یک رویداد فناورانه صورت می‌گیرد

شناسایی گروه‌های توانمند حوزه ساخت حسگرهای تشخیص سریع کووید-۱۹

سیناپرس: دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع از سوی ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف شناسایی گروه‌های دانش‌بنیان، نوپا و حمایت از آنها برای طراحی و ساخت «نانوحسگر زیستی تشخیص سریع» و تجاری‌سازی این تولیدات، دومین رویداد ملی "مسابقه طراحی و ساخت نانو حسگرهای زیستی تشخیص سریع" را برگزار می‌کند.

گروه‌های دانش‌بنیان خلاق و نوآور، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و سایر پژوهشگران و فناوران داخل و خارج کشور می‌توانند ایده‌های خلاق خود را به این رویداد ارسال کنند.

فناوری‌های تشخیص سریع، مثل نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، حسگرهای پوشیدنی، حسگرهای سریع غیرمتعارف، حسگرهای تشخیص سریع کووید ۱۹ و نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع بر پایه سامانه‌های میکروفلوئیدیک از موضوعات اصلی مورد توجه در این رویداد است.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، برگزاری دومین مدرسه تخصصی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع از دیگر برنامه‌های این رویداد است که در نیمه دوم شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط