بزرگترین انجمن رایانه‌ای دنیا خواستار تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

کد خبر : 103832 چهارشنبه 11 تیر 1399 - 14:27:24

بزرگترین انجمن رایانه‌ای دنیا که بیش از صد هزار دانشجو و متخصص علوم مختلف رایانه در آن عضویت دارند، خواستار عدم استفاده دولت‌ها و بخش خصوصی از فناوری تشخیص چهره شد.

انجمن ماشین‌های حسابگر که قدیمی‌ترین انجمن علمی و فنی و آموزشی در رشته کامپیوتر در جهان بوده و در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده هر سال جایزه علمی معتبر تورینگ را نیز اعطا می‌کند.

این انجمن رشد حرفه‌ای تعداد اعضایش را با فراهم کردن فرصت‌ها برای یادگیری مادام‌العمر، توسعه حرفه‌ای و شبکه ارتباطی حرفه‌ای پشتیبانی می‌کند. مقر این انجمن آموزشی بین‌المللی در نیویورک بوده و دارای ۱۷۰ شعبه محلی نیز هست.

انجمن مذکور در بیانیه روز سه شنبه خود تصریح کرده که فناوری‌های کنترل و نظارت اغلب به شکلی غرض ورزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و لذا استفاده از آنها موجب آسیب دیدن برخی گروه‌های آسیب پذیر و محروم در جامعه می‌شود. از جمله این گروه‌ها می‌توان به اقلیت‌های قومی، نژادی و جنسیتی اشاره کرد.

در بخش دیگری از بیانیه یادشده که در کمیته سیاست گذاری فناوری انجمن مذکور تهیه شده، آمده است: فناوری یادشده بسته به نحوه استفاده می‌تواند مفید یا مضر باشد. ولی سواستفاده از آن باعث به خطرافتادن حقوق بشر و حقوق قانونی افراد و نقض حریم شخصی آنها و زیر سوال رفتن عدالت و آزادی‌های شخصی خواهد شد. از همین رو سیاست گذاران باید از تعلیق استفاده از این فناوری تا زمان تعیین استانداردهای دقیق، عادلانه و مسئولانه حمایت کنند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]