کد خبر : 100482 شنبه 16 فروردین 1399 - 11:00:49
تولید-ماسک‌های-زیبایی-با-استفاده-از-گرافن

تولید ماسک‌های زیبایی با استفاده از گرافن

سیناپرس: یک شرکت بریتانیایی باهمکاری یک شرکت کره‌ای اقدام به تولید ماسک‌های زیبایی کرده‌اند، ماسک‌هایی که در آنها از گرافن استفاده شده است.

بعد از ۱۶ سال از وضعیت هایپ گرافن(برنامه سرمایه گذاری با بازدهی بالا)، به نظر می‌رسد که گرافن با وارد شدن به ماسک‌های آرایشی و بهداشتی ظرفیت های پیش‌بینی شده را به مرحله ظهور رسانده است.

به تازگی شرکت هایدال، به‌عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده گرافن، اقدام به تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن کرده است، این ماسک با همکاری شرکت کره ای آی‌کرافت (iCraft) تولید شده است.

درک یون از مدیران شرکت آی‌کرافت گفت: این شرکت قصد دارد تا با همگرایی کسب‌وکارهای موجود و گسترش همکاری، اقدام به تولید محصولات گرافنی مختلف کند، درحال حاضر استفاده از گرافن در حوزه‌های مختلف رو به افزایش بوده و در حوزه‌هایی نظیر باتری، هواپیماسازی و پیل‌های خورشیدی به کار گرفته می‌شود.

گرافن دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که موجب می‌شود تا توجه بسیاری را به خود جلب کند، این ماده تقریبا صد برابر مستحکم‌تر از فولاد بوده و در عین حال رسانا و شفاف است،  از این رو در محصولاتی نظیر جلیقه ضدگلوله، ایمپلنت‌های انعطاف‌پذیر و فیلترهای تصفیه آب استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ شرکت سامسونگ اعلام کرد که باتری حاوی گرافن تولید کرده است و این باتری می‌تواند پنج برابر سریع‌تر از باتری‌های رایج شارژ شود.

هر چند موسسه لوکس‌ریسرچ گزارشی منتشر کرد که در آن گفته شده بود، گرافن مملو از وعده‌های اثبات نشده است،  اما تولید این ماسک حاوی گرافن نشان می‌دهد که گرافن در حال رسیدن به مرحله کاربردهای صنعتی است و مرحله هایپ را پشت سر گذاشته است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]