کد خبر : 100090 دوشنبه 04 فروردین 1399 - 17:00:20
راه‌-اندازی-کاروان-تاکسی-‌های-پرنده

جذب بودجه جدید با هدف ساخت تاکسی های پرنده

راه‌ اندازی کاروان تاکسی ‌های پرنده

استارتاپ «لیلیوم» از جذب بودجه جدیدی خبر داد که با هدف ساخت و ارائه کاروان تاکسی ‌های پرنده صورت گرفته است.

استارتاپ آلمانی لیلیوم (Lilium) که تاکسی‌ های پرنده الکتریکی را طراحی می‌ کند، از جذب بودجه قابل توجهی خبر داد که می‌ تواند به ادامه پروژه ساخت تاکسی‌ های پرنده کمک کند.

لیلیوم، به طراحی و ساخت وسایل نقلیه هوایی الکتریکی می ‌پردازد که می ‌توانند به صورت عمودی از زمین بلند شوند و فرود بیایند. این استارتاپ قصد دارد که نهایتا وسایل نقلیه خود را به صورت کاروانی از تاکسی‌ های خودران ارائه دهد. لیلیوم در این راستا، بیش از 240 میلیون دلار بودجه جذب کرده است تا با کمک آن به ساخت وسایل نقلیه هوایی ادامه دهد و تعداد بیشتری از آنها تولید کند. انتظار می ‌رود که کارخانه تولید تاکسی ‌های هوایی لیلیوم، در سال 2025 راه‌اندازی شود.

به گفته این استارتاپ، تاکسی‌ های هوایی لیلیوم در مقایسه با همتایان خود، بسیار مقرون به صرفه هستند و می ‌توانند کار خود را با صرف کردن انرژی کمتری انجام دهند.

سخنگوی لیلیوم در مصاحبه ‌ای گفت: ما تلاش می‌کنیم تا شکل جدیدی از حمل و نقل را ارائه دهیم که آلودگی هوا را به همراه ندارد. انجام دادن چنین پروژه‌ای، به زمان و سرمایه ‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد اما نتیجه آن، یک تجارت بسیار ارزشمند است که می ‌تواند تاثیر مثبتی بر روش سفر کردن داشته باشد.

لیلیوم که در این سال ‌ها موفق شده تا بودجه قابل توجهی را برای پروژه حمل و نقل هوایی خود جذب کند، در ماه اکتبر اعلام کرد که 400 نفر را استخدام کرده و تصمیم دارد بین 400 تا 500 میلیون دلار بودجه جذب کند.

سرمایه‌گذاری در این پروژه، یکی از بزرگترین‌ سرمایه ‌گذاری‌ هایی به شمار می‌ رود که تاکنون در حوزه وسایل نقلیه پرنده صورت گرفته است.

کریستوفر دلبروک (Christopher Delbrück)، مدیر ارشد مالی لیلیوم گفت: افزایش سرمایه‌ گذاری نشان می ‌دهد که سرمایه ‌گذاران ما، به محصولات و تجارت این استارتاپ اطمینان دارند. این بودجه جدید به ما امکان خواهد داد تا به سوی هدف خود که همان برقراری حمل و نقل هوایی تا سال 2025 است، گام‌ های بلندتری برداریم.

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]