۲ نوع ویروس کرونا در جهان وجود دارد

محققان چینی متوجه شده اند ویروس کرونا از زمان انتشار در ماه دسامبر حداقل در ۲ شاخه جهش یافته است.

آنها معتقدند اکنون دو نوع ویروس کرونا افراد را مبتلا می کند و بیشتر مردم مبتلا به نمونه سخت و تهاجمی ویروس کرونا شده اند.

گروهی از کارشناسان در دانشگاه پکن، دانشگاه شانگهای و آکادمی علوم چین پس از تحقیق اعلام کرده اند ۷۰ درصد مردم به نوع تهاجمی این ویروس مبتلا شده اند. اکنون به نظر می رسد یک نسخه ملایم تر و قدیمی تر از ویروس نیز در حال گسترش است.

از آنجا که این ویروس جهش می یابد، بنابراین ردیابی و درمان آن سخت تر است و احتمال دارد بیمارانی که بهبود یافته اند دوباره به ویروس کرونا مبتلا شوند.

محققان هشدار دادند در این پژوهش مشخص شد جهش های ژنتیک فقط در بخش کوچکی از اطلاعات وجود داشته است. بنابراین تحقیقات بیشتری باید انجام شود. همچنین یک محقق دیگر نیز معتقد است هنگامیکه ویروس از حیوان به انسان منتقل می شود، تغییر در آن یک امر نرمال است.

آنها متوجه شدند ۲ نسخه متمایز از این ویروس وجود دارد که L و S نام دارند.

محققان ادعا می کنند حدود ۷۰ درصد از بیماران مبتلا به نسخه L شده اند که تهاجمی تر است و سریعتر منتشر می شود. اما از اوایل ماه ژانویه شیوع نسخه L بیماری کاهش یافته و نسخه S بیشتر منتشر شده است.

بیماری نسخهS حالت تهاجمی کمتری دارد اما همچنان بیماران جدیدی را مبتلا می کند.

هم اکنون در سراسر جهان بیش از ۹۴ هزار نفر به ویروس مذکور مبتلا شده اند وبیش از ۳۲۰۰ نفر نیز به دلیل ابتلا به آن فوت کرده اند.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا