کد خبر : 98560 یکشنبه 13 بهمن 1398 - 11:04:46
تشخیص-کرونادر-15-دقیقه

چینی‌ها اخیرا موفق شدند:

تشخیص کرونادر 15 دقیقه

چینی‌ها اخیرا موفق به توسعه آزمایشی برای تشخیص کروناویروس شده‌اند که توسط آن می‌توانند در کمتر از ۱۵ دقیقه افراد مبتلا به این بیماری را شناسایی کنند.

 اخیرا افراد برخی کشورهای جهان به ویروسی به نام "کروناویروس" مبتلا شدهاند و این موضوع سبب هراس تمام افراد جهان شده است اما اکنون یک شرکت چینی ادعا کرده است کیت تست یا آزمایشی را توسعه داده است که در کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند این بیماری را شناسایی کند.

اخیرا افراد برخی مناطق کشور چین و برخی کشورهای دیگر به ویروسی به نام "کرونا"(corona) مبتلا شده‌اند و این ویروس به قدری خطرناک است که مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این کشور را صادر کرده‌اند. شیوع این بیماری در "ووهان"، ششمین شهر پرجمعیت چین بوده است.

بنابر گزارش "شین‌هوآ نت"(XinHua Net) پژوهشگران "موسسه ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ویروسی"(National Institute for Viral Disease Control and Prevention) با همکاری یک شرکت فناوری در شهر ووشی چین موفق به توسعه یک "کیت تست سریع هسته‌ای"(rapid nucleic test kit) برای شناسایی کروناویروس شده‌اند که بنابر گفته پژوهشگران توسط این آزمایش می‌توان در عرض هشت الی ۱۵ دقیقه دریافت که آیا افراد به این ویروس مبتلا هستند یا خیر.

این کیت که می‌تواند ویروس را در مدت هشت تا پانزده دقیقه تشخیص دهد، از حساسیت بالایی برخوردار است و استفاده و حمل و نقل آن آسان است. این شرکت اکنون در حال تولید انبوه این کیت تست است و امیدوار است که بتواند روزانه چهار هزار کیت تولید کند.

منبع: ایسنا

نظرات شما
  • خالقی یکشنبه 13 بهمن 1398 - 19:11:24
    تا برسه ایران مردیم

[کد امنیتی جدید]