آخرین خبرها از شیوع ویروس کرونا در جهان

41نفر جان باختند

کد خبر : 98320 شنبه 05 بهمن 1398 - 21:48:17

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون ۴۱ نفر بر اثر آلوده شدن به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 شمار زیادی از کشور‌ها از کشف موارد ابتلا به بیماری ناشی از کرونا ویروس شبیه به سارس، از زمان شیوع آن از ووهان در مرکز چین خبر دادند.کرونا از ماه دسامبر (آذر- دی) در ووهان شیوع یافته است. در مجموع حدود هزار و ۳۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده‌اند که بخش عمده آن‌ها در چین هستند. طبق آخرین آمار رسمی، تاکنون ۴۱ نفر بر اثر آلوده شدن به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه تا جمعه شب سه مورد آلودگی به این ویروس گزارش شده است. فرانسه نخستین کشور اروپایی است که چنین گزارشی می‌دهد. یکی از بیماران در بوردو در جنوب غربی فرانسه و دو بیمار دیگر در پاریس هستند.

در کره جنوبی نخستین مورد آلوده مربوط به یک زن ۳۵ ساله چینی بود که ۱۹ ژانویه (بیست و نهم دی) با پروازی از ووهان وارد سئول شده بود. یک مرد میانسال هم که در ووهان زندگی می‌کرد، به این ویروس آلوده شده است.

مقامات آمریکایی هم ۲۱ ژانویه (یکم بهمن) اعلام کردند یک مرد ۳۰ ساله که در ووهان اقامت داشته و ۱۵ ژانویه به آمریکا بازگشته است، حوالی سیاتل به علت آلوده شدن به کروناویروس در بیمارستان بستری شده است. این مرد خود، ۱۹ ژانویه (بیست و نهم دی) و پس از پدیدار شدن علائم بیماری، با خدمات بهداشتی تماس گرفت. مسئولان گفتند وضع این بیمار خوب است.

دومین مورد آلودگی به کروناویروس در آمریکا ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن) اعلام شد که یک فرد حدود شصت ساله است که ۱۳ ژانویه (بیست و سوم دی) از ووهان بازگشته بود و ساکن شیکاگو است. مقامات بهداشتی محلی اعلام کرد وی از لحاظ بالینی وضع خوبی دارد.

نخستین مورد آلوده به کروناویروس در ژاپن هم ۱۰ ژانویه (بیستم دی) به علت تب شدید و داشتن علائم دیگر در بیمارستان بستری شد. وی چند روز پیش از آن از ووهان بازگشته بود. دومین مورد هم ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن) گزارش شد. این فرد که حدود چهل سال دارد، ۱۹ ژانویه از ووهان بازگشته و تب وی از ۱۴ ژانویه (بیست و چهارم دی) آغاز شده بود.

در نپال هم نخستین بیمار ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن) گزارش شد که یک دانشجو بود که ۹ ژانویه (نوزدهم دی) از ووهان بازگشته بود.

سنگاپور هم ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) از نخستین مورد آلودگی به کروناویروس خبر داد. این بیمار مردی ۶۶ ساله است که سه روز پیشتر از ووهان بازگشته بود و علائمی مانند تب و سرفه داشت.

آزمایش آلودگی پسر ۳۷ ساله این مرد هم که وی را همراهی می‌کرد، مثبت بود. یک شهروند ۵۲ ساله اهل ووهان هم که ۲۱ ژانویه (یکم بهمن) وارد سنگاپور شد، به این ویروس آلوده بود.

نخستین مورد ثبت شده آلودگی به کروناویروس در تایوان یک زن ۵۰ ساله بود که ۲۰ ژانویه (سی‌ام دی) از ووهان، محل سکونت خود به تایوان آمد. وی با علائمی مانند تب، سرفه و گلود درد شدید در فرودگاه تایپه شناسایی شد.

نخستین مورد آلودگی به کروناویروس خارج از چین، ۸ ژانویه (هجدهم دی) در تایلند شناسایی شد. این بیمار زنی بود که پس از مدتی اقامت در ووهان به تایلند بازگشته بود. سه مورد دیگر آلودگی به این ویروس در تایلند ثبت شده است که همگی چینی‌های اهل ووهان هستند. دو نفر از این چینی‌ها درمان شدند و به کشورشان بازگشتند.

مقامات ویتنام ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) اعلام کردند دو تبعه چینی در ویتنام به ترتیب روز‌های ۱۷ و ۱۸ ژانویه (هفدهم و هجدهم دی) در پی آلودگی به کروناویروس در بیمارستان بستری شدند.

در هنگ‌کنگ هم دو فرد ساکن ووهان به علت آلوده شدن به کروناویروس در بیمارستان بستری شدند. مقامات ماکائو هم ۲۲ ژانویه (دوم بهمن) از نخستین مورد آلوده به کروناویروس خبر دادند که یک زن تاجر ۵۲ ساله است که سه روز قبل با قطار از شهر جو‌های چین وارد ماکائو شد. یک بیمار آلوده دیگر هم در ماکائو ثبت شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]