کد خبر : 97706 یکشنبه 15 دی 1398 - 14:21:47
آتشی-که-از-چشم-فضانوردان-دور-نماند

آتشی که از چشم فضانوردان دور نماند

هم‌اکنون در استرالیا یک آتش‌سوزی مهیب در حال گسترش است که فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی هم تصاویری از این آتش‌سوزی منتشر کردند.

 آتش‌سوزی در جنگل‌های اطراف سیدنی منجر به خسارات متعدد شده است. تاکنون شش میلیون هکتار از جنگل‌های جنوب شرقی استرالیا طعمه حریق شده است. با این حال کارشناسان می‌گویند با توجه به پیشروی جبهه‌های آتش، احتمال دارد ابعاد فاجعه از این هم گسترده‌تر شود.

شدت این آتش‌سوزی به اندازه‌ای است که دولت استرالیا از حدود ۱۰۰ هزار نفر از سکنه مناطقی که با تهدید آتش روبرو هستند خواسته است تا برای در امان ماندن از شعله‌های سوزان خانه‌های خود را ترک کنند.

طی دو روز گذشته این آتش‌سوزی جنگلی به علت وزش باد شدت بیشتری گرفت. تاکنون تعداد زیادی از گونه‌های مختلف حیوانات جنگل‌های استرالیا در آتش‌سوزی مناطق جنوب شرقی سوخته و تلف شده‌اند و خانه‌های متعددی هم در آتش سوخته‌اند.

فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی" هم زمانی‌ که بر فراز ۲۶۹ مایلی از زمین و دریای "تاسمان"(Tasman) بودند، تصاویر تکان‌دهنده‌ای از این آتش‌سوزی منتشر کردند.

دریای "تاسمان" بخشی از آب‌های اقیانوس آرام جنوبی است که در بین کرانه‌های جنوب شرقی استرالیا، شرق جزیره تاسمانی و غرب سواحل نیوزیلند واقع شده‌ است.

منبع: ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]