ویژه محصولات کشاورزی؛

کیسه‌های بسته‌بندی نانویی به ترکیه صادر شد

کد خبر : 97682 یکشنبه 15 دی 1398 - 10:09:31

کیسه‌های بسته‌بندی نانویی ویژه محصولات کشاورزی که توسط یک شرکت ایرانی تولید می‌شود، به ترکیه صادر شد.

یک شرکت دانش بنیان قراردادی برای فروش ۱۰۰ تن کیسه بسته‌بندی با یک شرکت از ترکیه به امضا رسانده است.

رسول لسان‌خوش، مدیرعامل شرکت  گفت: براساس این قرارداد باید ۱۰۰ تن کیسه بسته‌بندی نانویی تحویل شرکت Aypek در ترکیه داده شود که تحویل اولین فاز به حجم ۵ تن انجام شده و قرار است ماهانه ۱۰ تن از این کیسه‌ها تحویل این شرکت شود.

به گفته دکتر لسان‌خوش این کیسه‌ها که دارای خاصیت کنترل رطوبت بوده و در آن‌ها از فناوری آنتی‌بلاک استفاده شده قرار است در اختیار کشاورزان ترکیه‌ای قرار بگیرد تا از این کیسه‌ها برای صادرات محصولات کشاورزی ترکیه به بازار روسیه و اروپا استفاده شود.

مدیرعامل شرکت افزود: ما قراردادی با یک شرکت ایرانی داریم که در قالب این قرارداد، تقریبا نیمی از ظروف بسته‌بندی گوشت و مرغ این شرکت با استفاده از مستربچ‌های نانویی تامین می‌شود، به طوری که در حال حاضر ماهانه ۴۰ تن مستربچ به این شرکت تحویل می‌دهیم. علاوه براین، کیسه‌های بسته‌بندی برای صادرات خیار، کاهو، کلم‌بروکلی و بادمجان نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنیم.

به گفته وی، از آنجایی که پلی‌اتیلن خاصیت چسبندگی زیادی دارد از این رو به کیسه‌هایی که با این ماده ساخته می‌شود آنتی‌بلاک افزوده می‌شود که افزودن آنتی‌بلاک باعث کدر شدن و در برخی مواد مانع از کنترل رطوبت نیز می‌شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]