نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد؛

تاثیر زمان دقیق خواب در وضعیت سلامت جسمی و روانی

کد خبر : 97607 پنج شنبه 12 دی 1398 - 09:36:19

نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد زمان دقیق خواب می‌تواند در وضعیت سلامت جسمی و روانی آینده نوجوانان تأثیر بسزایی داشته باشد.

کارشناسان باور دارند، حتی نوجوانان ۱۸ ساله به زمان خواب دقیق نیاز دارند.

محققان باور دارند، خواب برای رشد ذهنی و جسمی نوجوانان بسیار حیاتی است؛این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه روچستر در نیویورک انجام شده به اهمیت زمان خواب دقیق پرداخته است.

کارشناسان آمریکایی ۱۹۳ نوجوان ، ۱۴ تا ۱۷ ساله و والدین آنها را به مدت هفت شب مورد بررسی قرار دادند و در نهایت دریافتند، یک سوم والدین قوانین را در مورد استفاده از صفحه نمایش قبل از خواب اجرا نمی‌کنند.

دانشمندان تأکید می‌کنند، والدین باید برای نوجوانان  زمان خواب تعیین کنند تا سلامت جسمی و روانی آنها تأمین شود.

یک مطالعه نشان می‌دهد وضع قوانین سخت خواب حتی برای نوجوانان بزرگتر می‌تواند تأثیر چشمگیری داشته باشد.

اما 16 درصد والدینی که بیشتر اوقات خواب را برای نوجوانان خود اجباری می‌کردند دیدند که کودکان هر شب به طور متوسط ​​شش دقیقه بیشتر می‌خوابند و ضمن خواب بیشتر از انرژی خوبی نیز برخوردار بودند.

محققان به ژورنال پزشکی خواب گفتند: والدینی که بتوانند به طور مناسب زمان خواب را ایجاد و نگهداری کنند  نه تنها فرصتی برای خواب بیشتر فراهم می‌کنند بلکه بهزیستی روانی کودکان و نوجوانان را نیز تأمین می‌کنند.

نیل استنلی، متخصص خواب می‌گوید: خواب در سا‌ل‌های نوجوانی بسیار مهم است؛ برای حافظه، توسعه، رشد و سلامت روان؛ داشتن یک خواب منظم عادت‌های مادام العمر را تعیین می‌کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]