حافظه رم های قدیمی کاربرد دارد

کد خبر : 97597 چهارشنبه 11 دی 1398 - 16:33:00

در گذشته بسیاری از گیمرها برای کسب تجربه‌ای بهتر از بازی کردن، سبک‌ترین کاری که می‌توانستند بکنند، آن بود که مقدار حافظه رم (RAM) کامپیوتر خود را افزایش دهند.

برخی از آنان که همیشه به دنبال چشیدن طعم تازه‌ای از تکنولوژی بودند، بی‌صبرانه بهترین‌ها را از بازار برای خود فراهم می‌کردند، و رفته‌رفته با فناوری گذشته خداحافظی کردند. این کار سبب آن شد که بسیاری از افراد مجبور به فروش یا کنار گذاشتن حافظه رم و قطعات دیگر قدیمی خود بشوند تا خاک بخورند.

از طرفی دیگر، بسیاری از افراد با توجه به شرایط فعلی اقتصادی اگر توانایی استفاده از به‌روزترین سخت‌افزارها را نداشته باشند، حداقل روزانه با فناوری گذشته سروکار دارند. این عبارت است از وجود مانیتورهای CRT، کارت گرافیک‌های قدیمی انویدیا، پردازشگرهای جان‌سخت اینتل و ای‌ام‌دی، و البته ماژول رم‌های ارزشمند. این افراد اگر کار سنگینی از سیستم خود نکشند، ولی وجود مقداری حافظه رم می‌تواند به سرعت انجام کارهای عادی آنان بی‌افزاید.

در این مقاله قصد داریم که راه‌هایی را پیش روی شما بگذاریم، تا بلکه بتوانید بهترین تصمیمات را برای ماژول رم‌های قدیمی و خاک‌خورده خود بگیرید.

 1. ارتقا کامپیوتر قدیمی

در بیشتر مواقع، اگر حافظه رم از کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپی جدا شود، آن قابل استفاده در سیستمی دیگر خواهد بود. کافی است که مشخصات و سازگاری آن با سیستم مربوطه را بررسی کنید، تا اگر قابل پشتیبانی بود، مراحل نصب را با احتیاط طی کنید.

پیش از هر چیز، مهم است که بدانید از چه مدل حافظه رم استفاده می‌کنید، که البته مدل‌های گوناگونی وجود دارند، که از آنها می‌توانیم به DDRAM ،SDRAM و انواع DDR اشاره کنیم، و هرکدام دارای سرعت کارکرد متفاوت، و البته طراحی متفاوتی نسبت به دیگری هستند، که از آنان نیز به SIMM ،DIMM ،SODIMM، و RIMM اشاره می‌کنیم.

اگر در شناخت و بررسی قطعات، تخصص یا تجربه‌ای ندارید، بهتر است که از کاربلدان مشورت بجویید. پس از کسب اطلاعات مذکور، می‌توانید نسبت به ارتقا سیستم قدیمی مورد نظر خود اقدام کنید، و شاهد بهبود سرعت کارکرد آن باشید.

2. اهدا کردن به مدرسه‌ها

اگر پای ارتقا سیستم به میان نباشد، راه دومی هم وجود دارد برای آنکه از دور انداختن رم خود یا خاک خوردن آن صرف نظر کنید. چه کار زیبایی اگر آنها را به مدرسه‌ای اهدا کنید. مدارسی در روستاها و پایین‌شهرها وجود دارند که بسیار نیازمند به دستیابی به چنین قطعات مهمی هستند.

آن مدارس استفاده زیادی را می‌توانند از ماژول رم‌های کهنه شما ببرند — از پژوهش اولیه روی آنها گرفته، تا ارتقا سیستم برای کسب تجربه بهتر از کار با نرم‌افزارهای گوناگون ساده و پیچیده، و استفاده‌های تخصصی‌تر از آنها.

این کار جدا از خلاص شدن از ماژول رم‌ها، کار بسیار نیکی در راستای کمک به یک هم‌وطن در پیشبرد اهداف او، و سرعت بخشیدن به پیشرفت جامعه است.

3. فروش ماژول رم قدیمی

اگر احساس می‌کنید که به هر عنوان نیازی به استفاده مجدد از حافظه رم قدیمی خود ندارید، یا نیاز مالی دارید، انتخاب دیگرتان این است که آنان را در وب‌سایت‌های خرید و فروش بی‌واسطه به فروش برسانید. احتمالا نام دیوار به گوش‌تان خورده است. با رجوع به آن سامانه می‌توانید آگهی فروش خود که باید شامل مشخصات و قیمت حافظه رم باشد را ایجاد، و به دیگران نمایش دهید، تا اگر خریداری پیدا شد، با شما تماس گرفته و مراحل معامله را با گفتگو طی کنید.

منبع: آی تی رسان

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]