زنجیره‌ اعتماد، کامل می‌شود؛

گشایش اعتبار اسنادی داخلی توسط بانک‌پاسارگاد

کد خبر : 97593 چهارشنبه 11 دی 1398 - 13:59:53

بانک‌پاسارگاد با گشایش اعتبار اسنادی داخلی، زنجیره‌ اعتماد را در معاملات تجاری و اقتصادی کامل کرده‌است.

 اعتبار اسنادی داخلی، یک ابزار بانکی کارآمد برای تسهیل مبادلات تجاری و نوعی شيوه‌ی پرداخت از طریق سیستم بانکی کشور است. در این روش بانک گشایش‌کننده بنا به درخواست متقاضی (خريدار يا کارفرما) به‌صورت قطعی و برگشت‌ناپذير متعهد مي‌شود که در قبال تحويل کالا يا ارائه‌ی خدمت از سوی ذي‌نفع (فروشنده يا پيمانکار) به متقاضی و ارائه‌ی اسناد آن به بانک تعيين‌شده، وجه آن کالا يا خدمات را در سررسيد توافق‌شده به ذي‌نفع پرداخت کند. پرداخت وجه به شرطی صورت خواهد گرفت که ذي‌نفع به تعهدات خود عمل کرده باشد.

بر اساس این خبر، بانک پاسارگاد با ارائه‌ی خدمات گشایش اعتبار اسنادی داخلی، ضمن اعتمادسازی میان طرفین قرارداد، کلیه‌ی شرایط لازم برای انجام معامله بدون ریسک را برای خریداران و فروشندگان داخلی فراهم می‌کند. ‌خریداران با استفاده از این خدمات می‌توانند از مزایایی نظیر تأمین کالا یا مواد اولیه با حداقل نقدینگی، دریافت اعتبار با کارمزد کمتر از تسهیلات و پرداخت وجه به فروشنده بعد از اجرای کامل تعهدات توسط ایشان برخوردار شوند. همچنین فروشندگان نیز ضمن اعتماد به خریداران از دریافت کامل مبلغ قرارداد فروش اطمینان حاصل می‌کنند.

تسهیل مبادلات تجاری، انعطاف‌پذیری با نیاز مشتری، کارمزد گشایش به مراتب کمتر از سود تسهیلات، اطمینان از پرداخت وجه و توجه به کیفیت کالای مورد معامله از مزایای گشایش اعتباراسنادی داخلی است.

شعبه‌های بانک پاسارگاد، مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی به شماره 82890 و همچنین سامانه ارتباط با مشتریان در سایت بانک‌پاسارگاد به آدرس www.bpi.ir آماده‌ی ارائه‌ی اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سؤالات هستند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]