کد خبر : 97567 چهارشنبه 11 دی 1398 - 10:07:16
مایع-آتش-زای-گیاهی-ایرانی-تولید-شد

موفقیت جمعی از محققان ایرانی؛

مایع آتش زای گیاهی ایرانی تولید شد

جمعی از محققان ایرانی در قالب یک شرکت دانش بنیان با فعالیت یکساله، موفق به تولید مایع آتش زای گیاهی شدند. این محصول با مواد اولیه گیاهی و ایمن اختراع و روانه بازار شده است.

سیدصادق هاشمی فرد مخترع این محصول، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، گیاهی و ایمن بودن را از خصوصیات این محصول اعلام کرد و گفت: این مایع به غیر از چوب و زغال بر روی سطوح دیگر قابل اشتعال نبوده و حتی اگر بر روی دستتان بریزید، مشتعل نمی‌شود. این مایع فقط بر روی زغال، چوب یا مشتقات، مشتعل می‌شود.

وی، زمان طراحی و تولید این مایع را حدود یکسال اعلام کرد و اظهار داشت: این محصول برگرفته از مواد طبیعی و گیاهی به خصوص روغن کاج است و این مایع طوری طراحی شده که عوارضی برای استفاده کنندگان فراهم نکند.

مخترع این محصول اضافه کرد: این مایع گیاهی با هدف جایگزینی انواع مواد آتش زا مثل  ژل سوخت، الکل، بنزین یا سایر مواد آتش زا که برخی از آن‌ها خطرآفرین هستند، تولید و روانه بازار شده است.

وی، ‌سوختگی بر اثر ژل یا مواد آتش زای موجود را یکی از مشکلات اعلام کرد و گفت: بخشی از مراجعات مردم به بیمارستان سوانح سوختگی بر اثر استفاده این مواد است و این ماده می‌تواند دغدغه افراد را در این زمینه کم کند و استفاده از آن گامی در جهت حفظ سلامت افراد است.

هاشمی فرد در پاسخ به این سوال که برنامه برای صادرات آن دارید؟ گفت: تا کنون درخواست‌های زیادی از کشورهای دیگر داشته‌ایم که برنامه‌ریزی در این جهت انجام گرفته است. با افتخار اعلام می‌کنیم که این محصول کاملا ایرانی بوده و با هدف ارز آوری برای کشور، آمادگی این کار را داریم.

هاشمی فرد عنوان کرد: این محصول رتبه اول جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را کسب کرده و دارای سطح دوم بنیاد ملی نخبگان هم می‌باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]