نتایج یک بررسی؛

نوشیدنی رژیمی خطر سکته مغزی را افزایش می دهد

کد خبر : 97319 سه شنبه 03 دی 1398 - 11:04:01

دانشمندان مصرف شیرین کننده‌های مصنوعی را با مشکلات مربوط به قلب و گردش خون مرتبط کرده‌اند و دریافتند که آنها خطر زوال عقل یا سکته مغزی را افزایش می‌دهند.

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است مصرف نوشیدنی‌های رژیمی افراد را چاق می‌کند و آنها را در وضعیت خطرناکی قرار می‌دهد.

محققان این بررسی تأکید می‌کنند، افرادی که نوشیدنی‌های رژیمی را جایگزین نوشابه می‌کنند از همان شرایط نابسامان رنج می‌برند؛ افزایش وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ از نتایج مصرف نوشیدنی‌های رژیمی است.

نتایج یک مطالعه از بیش از ۵ هزار نفر در آمریکا نشان داد، آنهایی که خوراکی رژیمی را انتخاب می‌کنند تصور می‌کنند که چنین خوراکی‌هایی قند ندارند و این درحالی است که آنها نیز از قند برخودارند.

متخصصان باور دارند مواد شیمیایی موجود در شیرین کننده‌های مصنوعی ممکن است باکتری‌های موجود در روده را تغییر داده و باعث افزایش افراد یا افزایش دیابت در افراد شود.

 دانشمندان دیگر مصرف  شیرین کننده‌های مصنوعی را با مشکلات مربوط به قلب و گردش خون مرتبط کرده‌اند و دریافتند که آنها خطر زوال عقل یا سکته مغزی را افزایش می‌دهند.

دانشمندان توصیه می‌کنند، مصرف آب به عنوان مهم‌ترین و سالم‌ترین نوشیدنی می‌تواند علاوه بر جلوگیری از بروز سکته، دیابت و بیماری فراموشی، بدن را در حالت تعادل نگه دارد و برای هر کسی بهترین انتخاب باشد. 

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]