یک استارت آپ ادعا می کند:

ساخت اجاق خورشیدی بادمای هزار درجه سانتیگراد

کد خبر : 96290 چهارشنبه 29 آبان 1398 - 10:21:22

یک استارت آپ ادعا می کند با استفاده از انرژی خورشید و هوش مصنوعی می تواند یک اجاق خورشیدی بسازد. این اجاق با دمای هزار درجه سانتیگراد تولید فولاد، شیشه و سیمان را دگرگون می کند.

استارت آپی با پشتیبانی بیل گیتس ادعا می کند به نوآوری مهمی در فناوری خورشیدی رسیده که احتمالا تولید فولاد و شیشه را دگرگون می کند.این شرکت که هلیوژن(Heliogen) نام دارد با استفاده از هوش مصنوعی تعدادی از آینه ها را طوری تنظیم می کند تا بتوانند نور خورشید را منعکس و متمرکز کنند. به این ترتیب نوعی اجاق خورشیدی به وجود می آید.

شرکت ادعا می کند این سیستم چنان کارآمد است که می تواند دمای هزار درجه فارنهایت ایجاد کند. چنین دمایی حدود یک چهارم دمای سطح خورشید است.این نخستین بار است که سیستم های خورشیدی مانند هلیوژن چنین گرمایی تولید می کنند و به گفته شرکت می توان از آن به عنوان روشی حافظ محیط زیست جهت تولید  مواد پرمصرف مانند سیمان، شیشه و فولاد استفاده کرد.

سیستم هلیوژن تاثیری عظیم بر میزان انتشار گازهای گلخانه ای خواهد داشت. در حال حاضر ۷ درصد دی اکسید کربنی که در محیط زیست زمین آزاد می شود در نتیجه تولید سیمان به وجود می آید.

 روش هلیوژن نه تنها حافظ محیط زیست است بلکه نیازمند هیچ گونه سوخت فسیلی نیست و بنابراین بسیار صرفه جویانه است.

منبع: مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]