بلود هاوند ال اس آر:

خودرویی که قرار است رکورد ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند

کد خبر : 96254 دوشنبه 27 آبان 1398 - 12:12:55

در جدید ترین آزمایش«بلود هاوند ال اس آر»، سرعت این خودرو به ۶۲۸ مایل بر ساعت رسید. این خودرو قرار است رکورد ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند.

خودروی «بلودهاوند ال اس آر» (Bloodhound LSR) برای شکست رکورد سرعت در زمین ساخته شده و طی هفته های گذشته به پیشرفت خارق العاده ای در این هدف دست یافته است. آخرین دستاورد این خودرو  که در صحرای جنوب آفریقا آزمایش می شود، رسیدن به سرعت ۶۲۸ مایل برساعت( ۱۰۱۰ کیلومتر برساعت) است. این خودرو قرار است رکورد سرعت ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند.

در این خودرو موتور جت EJ۲۰۰ نصب شده است. Bloodhound LSR روز شنبه در صحرای کالاهاری سرعت جدید خود را ثبت کرد و مسافت ۸ کیلومتر را در ۵۰ ثانیه طی کرد.  این خودرو قبل از آنکه در ۱۱ کیلومتری مسیر آماده توقف شود، به حداکثر سرعت خود رسید.

پیش از این Bloodhound LSR سرعت های ۴۵۰ مایل برساعت ، ۵۰۰ مایل برساعت و ۵۵۰ مایل برساعت ثبت کرده است. اکنون تیم مهندسان این خودرو آن را برای آخرین آزمایش ثبت رکورد آماده می کنند. 

در Bloodhound LSR حدود ۱۹۲ حسگر نصب شده که طی فرایندهای آزمایش سرعت برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شوند. محققان با تحلیل اطلاعات به دست آمده این خودرو را بهبود می دهند تا در ۱۲تا ۱۸ ماه آتی رکورد مذکور را بشکند.

 

منبع: مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]