با انجام یک آزمایش جدید؛

اثر انگشت مصرف هروئین را نشان می دهد

کد خبر : 96060 دوشنبه 20 آبان 1398 - 09:49:18

محققان انگلیسی آزمایشی ابداع کرده اندکه با بررسی اثر انگشت می توان افرادی که مواد مخدر هروئین مصرف می کنند را شناسایی کرد. این روند به درمان معتادان کمک می کند.

فناوری های پیشرفته به نیروهای پلیس و پزشکان کمک می کنند مصرف کنندگان و دلالان هروئین را حتی پس از شستن دستشان شناسایی کنند.

محققان انگلیسی آزمایشی ابداع کرده اند که می تواند بین افرادی که هروئین مصرف کرده اند و افراد عادی تمایز قائل شود.

محققان دانشگاه سوری در این پژوهش از نمونه اثر انگشت ۱۰ بیمار که برای درمان در یک کلینیک توانبخشی حضور داشتند، استفاده کرده اند. آنها طی ۲۴ ساعت قبل از آزمایش، هروئین یا کوکایین مصرف کرده بودند.

از شرکت کنندگان خواسته شد دستهایشان را به طور کامل با آب و صابون بشویند. آنها سپس باید به مدت ۱۰ دقیقه دستکش یکبار مصرف به دست می کردند تا دست هایشان عرق کند و نمونه اثر انگشت فراهم شود.

این فرایند در مورد ۵۰ داوطلب که مصرف کننده این مواد مخدر نبودند نیز انجام شد. پزشکان توانستند با بررسی این دو گروه میان مواد موجود در هر اثر انگشت تمایز قائل شوند.

ملانی بیلی یکی از مولفان این پژوهش می گوید:ما معتقدیم  فناوری که توسعه می دهیم  به امن تر شدن اجتماع کمک می کند. همچنین مسیر بهبود برای معتادان را تسهیل می کند. علاوه بر آن این فناوری در حوزه های دیگر نیز کاربرد دارد مثلا با کمک آن می توان تعیین کرد بیماران داروهای خود را مصرف می کنند یا خیر.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]