کد خبر : 95583 سه شنبه 30 مهر 1398 - 17:12:21
ویروسی-مرموز-عامل-بروز-بیماری-فلج-کننده-در-کودکان

متخصصان بررسی کردند:

ویروسی مرموز عامل بروز بیماری فلج کننده در کودکان

متخصصان آمریکایی در بررسی‌های خود به شواهد قوی از فعالیت نوعی ویروس مرموز دست یافتند که عامل بروز بیماری فلج کننده در کودکان است.

پزشکان آمریکایی می‌گویند این بیماری مرموز همچون بیماری زکام شروع شده اما به سرعت موجب فلج کودک می‌شود."میلیت فلاسید حاد" (AFM)، سندرم شبه فلج اطفال و بسیار نادر است. از سال ۲۰۱۲ که اولین مورد ابتلا به این بیماری در ایالت کالیفرنیا گزارش شد موارد متعددی از ابتلا به آن در آمریکا گزارش شده‌ است.
محققان در بررسی‌های خود مایع نخاعی مبتلایان به این بیماری را به منظور یافتن نشانه‌هایی از مقابله سیستم ایمنی با ویروس مهاجم آزمایش کردند. به گفته آنها بدن کودکان مبتلا، حاوی آنتی‌بادی‌هایی است که انتروویروس‌ها را هدف قرار داده و این باور وجود دارد که آن‌ها عامل بیماری هستند.
دکتر «ریلی بوو» یکی از محققان این مطالعه که پسرش نیز به این بیماری دچار شده‌ است، گفت: شناسایی عامل کلیدی می‌تواند به تشخیص بهتر و یافتن روشی برای پیشگیری و درمان بیماری کمک کند.
وی اظهار داشت: در تابستان ۲۰۱۴ خانواده‌ام دچار سرماخوردگی شدند و چند روز پس از آن پسرم از احساس ضعف در گردن و سپس شانه‌ها شکایت داشت. به رغم اینکه او را به موقع در بیمارستان بستری کردیم در مدت چند روز بخش‌های دیگری از بدنش نیز فلج شد و مشکل تنفسی پیدا کرد.
به گزارش مدیکال اکسپرس، طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا، افزایش موارد ابتلا به این بیماری با شیوع گونه‌های خاصی از انتروویروس‌ها موسوم به EV-D68  و EV-A71 هم زمان است.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]