با ایمپلنتی از سیلیکون و الکترودهای پلاتینی:

راهی برای کمک به افراد دچار اختلالات شنوایی

کد خبر : 95536 دوشنبه 29 مهر 1398 - 10:23:19

محققان ایمپلنتی از سیلیکون و الکترودهای پلاتینی ابداع کرده اند که به افراد دچار اختلالات شنوایی کمک می کند.

 بسیاری از ایمپلنت های شنوایی برای افرادی که گوش داخلی آنها دچار مشکل شده یا دچار اختلالات شنوایی هستند، مناسب نیست. اما این روند به زودی تغییر می کند. محققان ایمپلنتی ابداع کرده اند که به طور موثر با آسیب به گوش داخلی مقابله می کند. در این ایمپلنت از الکترودهای مقاوم و ایمن پلاتینیومی استفاده شده است. پلاتین به کاررفته در این ایمپلنت انعطاف پذیر است.

این الکترودها با سیلیکون پوشیده می شوند و قابلیت رسانایی بالایی دارند اما می توانند به راحتی به ساقه های شنیداری مغز بچسبند و در مقایسه با ایمپلنت های معمول تعداد بیشتری سیگنال هدفمند ارسال کنند.

 دانشمندان  این ایمپلنت را به طور موفقیت آمیز روی موش ها آزمایش کرده اند. همچنین آنها به تازگی نسخه ای از آن را برای انسان ابداع کرده اند که می توان با کمک جراحی در گوش فرد قرار داد. البته قبل از آزمایش این ایمپلنت در انسان باید آزمایش های بیشتری روی آن انجام شود.

در صورتی که همه چیز بدون هیچ مشکلی انجام شود، چنین ایمپلنتی می تواند شنوایی بیمارانی را احیا کند که در درک اصوات با مشکلاتی روبرو هستند. این ایمپلنت علاوه بر مغز در نخاع نیز کاربرد دارد و پزشکان می توانند با کمک آن فعالیت های عصبی را ثبت یا تحریک کنند.

منبع: مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]