مدیر ایرانی اوبر باز هم تعدیل نیرو کرد

کد خبر : 95418 سه شنبه 23 مهر 1398 - 12:12:55

شرکت "اوبر"(Uber) اعلام کرد که روز گذشته ۳۵۰ کارمند خود را از تیم‌های مختلف اخراج کرده است.

طی ۱۰ هفته گذشته، این برای سومین بار است که شرکت "اوبر" نیروهای خود را تعدیل می‌کند.

"دارا خسروشاهی" مدیر عامل ایرانی اوبر گفته که امیدوار است این بار آخرین دفعه‌ای باشد که این شرکت نیروهای خود را اخراج می‌کند.

خسروشاهی در یک ایمیل به کارمندان خود نوشت: روزهایی مانند امروز، برای همه ما سخت است. من تمام تلاشم را می‌کنم که دیگر شاهد چنین روزهایی در اوبر نباشیم.

در این دور از برنامه تعدیل نیروی اوبر، این شرکت کارمندانی را از بخش‌های اتومبیل‌های خودران، بازاریابی، کارآموزی و بخش غذاخوری اخراج کرده است.

در دور دوم تعدیل نیرو، اوبر کارمندانی را از بخش‌های مهندسی، تولید محصول و بازاریابی اخراج کرده بود.

علت این اخراج های پی در پی این است که اوبر دوره بسیار سختی را گذرانده و در حال تلاش است که به عنوان یک شرکت عمومی فعالیت کند.

طی چند ماه اخیر اوبر شاهد افت ارزش سهام، کاهش درآمد و خروج مدیران سطح بالا از شرکت بوده است.سه نفر از اعضای هیئت مدیره اوبر هم از شرکت کناره‌گیری کردند که مدیر ارشد اجرایی و مدیر بازاریابی هم در این لیست قرار داشتند.

خسروشاهی راجع به اخراج روز گذشته گفت: در کنار اخراج برخی از نیروهای شرکت، اوبر از برخی از کارکنان خود خواستار جابجایی شده است.

افرادی که تحت تاثیر این تعدیل نیرو قرار گرفتند، بیشتر در آمریکا و کانادا مستقر هستند و حدود یک درصد از کارمندان اوبر را تشکیل می‌دهند.

منبع:ایسنا

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]