کد خبر : 95358 یکشنبه 21 مهر 1398 - 12:01:53
کاهش-بهره‌وری-کارگران-دراثر-افزایش-دی-اکسیدکربن

کاهش بهره‌وری کارگران دراثر افزایش دی اکسیدکربن

- محققان دانشگاه کنکردیا واقع در کانادا، دریافتند افزایش دی اکسید کربن زمین می‌تواند منجر به کاهش بهره‌وری کارگران در محیط‌های باز شود.

محققان در این مطالعه نشان دادند که چگونه کاهش دمای ناشی از تولید گاز دی اکسید کربن می‌تواند منجر به کاهش بهره‌وری شود. در این تحقیقات مشخص شد، هر یک تریلیون تن گاز دی اکسید کربن منجر به کاهش تولید ناخالص ملی به میزان نیم درصد می‌شود. همچنین مشخص شد در حال حاضر دو درصد از تولید ناخالص جهانی به دلیل دی اکسید کربن موجود در زمین، کاسته شده است.
محققان دریافتند کشاورزی، معدن‌کاوی، تولید صنعتی و ساخت و ساز، آسیب‌پذیرترین بخش‌های صنعت در برابر افزایش دمای زمین هستند. در حالی که این بخش‌ها ۷۳ درصد از درآمد کشورهای فقیر را به خود اختصاص می‌دهند.
بر اساس این تحقیقات، کشورهای دارای درآمد پایین‌تر بیش از سایر کشورها از افزایش دمای زمین دچار آسیب می‌شوند. بیشترین خسارات به مناطق گرمسیری از جمله جنوب شرقی آسیا، شمال آفریقا و جنوب آمریکا وارد خواهد شد.
همچنین بر اساس محاسبات محققان، خساراتی که در اثر افزایش دمای زمین به یک کشور با درآمد پایین وارد می‌شود؛ تقریبا ۹ برابر خساراتی است که به یک کشور با درآمد بالا وارد خواهد شد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

منبع:ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]