با نقش میکروبیوم روده :

قدرت عضلانی موثر در افزایش طول عمر سالمندان

کد خبر : 94632 پنج شنبه 28 شهریور 1398 - 15:53:09

مطالعات اخیر محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می‌دهد میکروبیوم روده در مکانیسم‌های مرتبط با قدرت عضلانی سالمندان دخیل است.

 میکروبیوم روده در تمام جنبه‌های سلامت نقش دارد و مطالعات جدید با بررسی نمونه مدفوع سالمندان نشان می‌دهد پروفایل باکتریایی افراد بالغ با فعالیت بدنی مختلف متفاوت است؛ از طرفی میکروبیوم روده در مکانیسم‌های مرتبط با قدرت عضلات دخیل است.

این مطالعه نشان می‌دهد میزان باکتری‌های Prevotellaceae، Prevotella، Barnesiella و Barnesiella که همگی جزو باکتری‌های خوب هستند در سالمندانی که فعالیت بدنی بالایی دارند، بیشتر است.

قدرت عضلانی کلید طول عمر و کیفیت بالای زندگی در سالمندان است. قدرت عضلات به عنوان نیروی فعال عضلات و سرعت انقباض عضلات تعریف می‌شود. با افزایش سن ترکیبات بدن، قدرت و حجم عضلات کاهش می‌یابد و همین امر استخوان‌ها را آسیب‌پذیرتر می‌کند. شناسایی فرآیندهای دخیل در این امر می‌تواند منجر به توسعه روش‌هایی برای سوق به سمت پیری سالم باشد.

چندی پیش مطالعات محققان برزیلی با بررسی سه هزار و ۹۰۰ داوطلب ۴۱ تا ۸۵ ساله با میانگین سنی ۵۹ سال نشان داد قدرت عضلانی با طول عمر رابطه مستقیم دارد و افرادی که قدرت عضلانی بهتری دارند، بیشتر عمر می‌کنند. نتایج این مطالعه در نشریه  Experimental Gerontology منتشر شده است.

منبع:ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]