با کمک یک کیت رباتیک تحقق یافت؛

تبدیل هواپیمای معمولی به پهپاد!

کد خبر : 93755 شنبه 26 مرداد 1398 - 09:00:50

دانشمندان نیروی هوایی آمریکا، یک کیت رباتیک ابداع کرده‌اند که می‌تواند با کمک یک برنامه جدید، هواپیماهای معمولی را به هواپیماهای خودران تبدیل کند.

دانشمندان نیروی هوایی آمریکا، به تازگی یک کیت رباتیک را مورد آزمایش قرار داده‌اند که می‌تواند با کمک برنامه‌ای موسوم به "روبوپایلت" (ROBOpilot)، هر هواپیمایی را به یک هواپیمای خودران تبدیل کند. این برنامه در طرح آزمایشی توانست یک پرواز دو ساعته را به طور کامل انجام دهد و یک هواپیمای دارای سرنشین را به یک پهپاد تبدیل کند.

دلیل اهمیت این برنامه، هزینه بالای هواپیماها و پهپادها است. ارتش آمریکا طی سال‌های اخیر، بسیاری از پهپادهای خود را که در شکل‌ها و اندازه‌های متفاوت بوده‌اند، از دست داده است. شاید برخی از پهپادها در مقایسه با هواپیماهای دارای سرنشین، ارزان‌تر باشند اما نمونه‌های بزرگتر، قیمت بالایی دارند و از بین رفتن آنها یک ضرر بزرگ مالی به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیفنس‌وان، دکتر "آلوک داس" (Alok Das)، دانشمند "آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا" (AFRL) گفت: تصور کنید که بتوان بک هواپیمای معمولی را به سرعت و به شکل کارآمد، به یک پهپاد تبدیل کرد تا در ماموریت‌ها به صورت خودکار به حرکت درآید و پس از انجام دادن ماموریت، به شکل اصلی خود یعنی هواپیمای معمولی دارای سرنشین بازگرد. با کمک روبوپایلت، می‌توان همه این کارها را بدون نیاز به اصلاحات دائمی روی هواپیما انجام داد.

سیستم روبوپایلت با کمک یک کیت رباتیک، مانند یک خلبان واقعی، با برج مراقبت ارتباط برقرا می‌کند، از دکمه‌ها استفاده می‌کند و تنظیمات مورد نیاز برای پرواز را به کار می‌گیرد. آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این سیستم هنگام پرواز، از حسگرها، GPS و "واحد اندازه گیری اینرسی" (IMU) استفاده می کند. یک رایانه، جزئیات به دست آمده در پرواز را تحلیل می‌کند تا در مورد بهترین شیوه کنترل پرواز تصمیم بگیرد. می‌توان کیت رباتیک را پس از پایان یافتن پرواز، از هواپیما خارج کرد تا هواپیما دوباره به شکل اصلی خود بازگردد و برای استفاده خلبان انسان آماده باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]