در یک شرکت دانش بنیان؛

رنگ پودری شب تاب تولید شد

کد خبر : 93078 پنج شنبه 27 تیر 1398 - 09:48:55

محققان در یک شرکت دانش بنیان با فناوری نانو موفق به تولید رنگهایی شدند که شب تاب است.

رضا رحمانی نماینده یک شرکت دانش بنیان تولید کننده پوشش نانویی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ما سه مدل رنگ پودری در این شرکت ثبت اختراع کردیم و به عراق صادرات داشته ایم.

وی با اشاره به یکی از محصولاتی که در این شرکت به تولید رسیده است، بیان کرد: رنگ الکترواستاتیک شب تاب نانو با خاصیت درخشندگی در شب یکی از محصولات این شرکت است که به تولید رسیده است.

وی گفت: این رنگ با بهره گیری از توانایی ذخیره فوتون‌ها در برخی نانوذرات، پس از جذب نور در طول روز، پس از تاریک شدن هوا درخشان بوده و کاربرد گسترده‌ای در لوازم خانگی، خودرو، راهداری و صنایع دارد.

رحمانی خاطر نشان کرد: این محصول قابل ارائه در ساختارهای صاف، چرمی، چروک و سنباده‌ای، متالیک، چکشی و سایر طرح‌ها در حالتهای براق، مات و نیمه مات است.

وی تاکید کرد: زیبایی ظاهری فانتزی در کنار قابلیت‌های فیزیکی-شیمیایی در پوشش لوازم خانگی و ملزومات آشپزخانه، بدنه درخشان و نورانی دوچرخه و موتور سیکلت، نورتابی لوازم و تجهیزات ورزشی در پارک‌ها و مکان‌های عمومی، حالت درخشش برای دربهای اضطراری در مواقع خاموشی‌های غیر منتظره، ایجاد اتوبانی با گارد ریل‌های درخشان، نورانی بودن تابلوهای علائم هشدار در شب، همگی از نتایج استفاده از این محصول به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اکنون این محصول تولید شده و با یک تولید کننده شیرآلات قرارداد منعقد کرده ایم، بیان کرد: اکنون این شیرآلات تولید شده و در بازار موجود است. این رنگ به صورت پودر و مایع به تولید رسیده است و از مایع آن می‌توان با قلم مو در مواردی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه قرار است این محصول در بازار خارجی توسعه بیابد، عنوان کرد: در این شرکت رنگ‌های پودری انتی باکتریال، ضد خوردگی و رنگ‌های شب تاب را با فناوری نانو تولید کرده ایم که قرار است خط تولید این رنگ‌ها را در کشور چین راه اندازی کنیم.

رحمانی با بیان اینکه این محصول مورد تأیید ستاد توسعه فناوری نانو است و تاییدیه نانو مقیاس دارد، تصریح کرد: راه اندازی خط تولید این محصولات در چین از طریق ستاد توسعه فناوری نانو صورت می گیرد.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]