کد خبر : 91958 یکشنبه 12 خرداد 1398 - 11:22:00
جلب-همکاری-کارآفرینان-ایرانی-خارج-از-کشور-در-حوزه-فناوری‌های-نرم-

جلب همکاری کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در حوزه فناوری‌های نرم

سیناپرس: درراستای رسیدن به اهداف بلندمدت چشم‌انداز علمی کشور و بهره گیری از ذخایر علمی و تخصصی سرمایه انسانی خارج از کشور، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری درحال اجراست.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور درحوزه فناوری‌های نرم به منظور انتقال دانش،تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار بیش از ۸۰ پایگاه تخصصی منتخب داخلی اجرا می شود.

درراستای رسیدن به اهداف بلندمدت چشم‌انداز علمی کشور و بهره گیری از ذخایر علمی و تخصصی سرمایه انسانی خارج از کشور، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری درحال اجراست.

این برنامه به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل طراحی شده و بیش از ۸۰ پایگاه تخصصی شامل دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های فناور و مراکز رشد و نوآوری برجسته داخلی در این راستا با مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری همکاری دارند.

این برنامه در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی اجرا می شود تا به ارتباط مؤثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

در همین راستا، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ضمن اطلاع‌رسانی این موضوع به شرکت‌های داخلی، شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد در حوزه های مربوطه و همچنین ایرانیان خارج از کشور؛ آمادگی خود را جهت همکاری و ارائه تسهیلات به مجموعه های داخلی فعال در این حوزه اعلام می‌کند.

دو روش برای برقراری ارتباط با معاونت توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز وجود دارد که در روش نخست مجموعه های داخلی (شرکت‌ها، شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد)، که مستقیماً با هر یک از ایرانیان خارج از کشور ارتباط برقرار کرده‌اند، می‌توانند با ارائه مستندات لازم و مدارک هویتی طرفین، از تسهیلات مورد نظر استفاده کنند.

در روش دوم ایرانیان خارج از کشور، در حوزه‌های مشخص شده می‌توانند رزومه و علاقه‌مندی‌های خود را برای توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کرده و مجموعه‌های داخلی (شرکت‌ها، شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد) نیز می‌توانند نیازمندی‌های خود برای استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای این ستاد ارسال کنند.

بر اساس انطباق میان نیاز داخلی مجموعه‌ها و رزومه‌های ارسالی، همکاران ستاد طرفین را به یکدیگر معرفی خواهند کرد و در صورت توافق میان طرفین و انجام همکاری، بر اساس آئین‌نامه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (international.bmn.ir) از حمایت‌های مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری بهره‌مند خواهند شد.

توریسم (گردشگری)،صنایع‌دستی، بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی، هنرهای تجسمی (نقاشی، عکاسی)،هنر و معماری (گرافیک و نقاشی، طراحی پارچه و لباس، طراحی صنعتی و دکوراسیون)، انیمیشن و بازی‌های ویدئویی از جمله حوزه‌های مرتبط با فعالیت این ستاد است.

تئاتر، سینما، موسیقی، نشر بین‌الملل (انیمیشن، گیم، سینما)،میراث فرهنگی (موزه، باستان‌شناسی)، تبلیغات و بازاریابی و مدیریت کسب و کار (MBA) از دیگر حوزه‌های مطرح شده است.

مدرس کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی در نشست‌های علمی، خدمات منتوری و آموزشی به استارتاپ‌ها در قالب شتابدهنده‌ها، اشتغال در شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان، استقرار در پارک‌های علم و فناوری و مجتمع‌های تحت پوشش (در صورت ایجاد شرکت خلاق و دانش‌بنیان، توسط ایرانی خارج از کشور) از جمله اولویت‌های تسهیلات قابل ارائه است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال اطلاعات به نشانی اینترنتیircreative.abroad@elenoon.ir مراجعه کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط