کد خبر : 91333 دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 - 12:41:52
کلیدهای-قدرت-خلاء-36-کیلوولتی-طراحی-و-ساخته-شد

برای نخستین بار در کشور:

کلیدهای قدرت خلاء 36 کیلوولتی طراحی و ساخته شد

سیناپرس: برای نخستین بار در کشور توسط یک شرکت دانش بنیان، کلیدهای قدرت خلاء 36 کیلوولتی طراحی و ساخته شد.

 کلیدهای با این ولتاژ برای شبکه توزیع برق استان های خوزستان و بوشهر و نیز صادرات به کشورهای دیگر از جمله ترکیه مناسب است.کلیدهای خلاء نوع VP4E مطابق با تکنولوژی روز دنیا جهت استفاده در پست های سرپوشیده Indoor با عایق هوا طراحی و ساخته شده اند، کلیدهای قدرت خلاء به دو صورت نصب ثابت و یا کشویی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. این کلیدها دارای مشخصه سادگی و استحکام وعمر طولانی هستند.

مکانیزم فرمان این کلید قدرت، به کمترین تعمیرات نیاز داشته ومحفظه قطع کلید قدرت نیزدر طول عمر کلید، احتیاجی به تعمیر ندارند و قطع جریان های نرمال با تعداد بالا یا قطع جریان های اتصال کوتاه با تعداد محدود، در وضعیت خلاء داخل محفظه قطع تاثیری نمی گذارند.
ویژگی مهم کلیدهای خلا VP4E امکان تعویض پل های آنها در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی و آماده کردن کلید برای قرارگرفتن در سرویس مجدد است. کلید قدرت خلاء دارای ویژگی امکان استفاده در شبکه هایی است که تعداد قطع و وصل بالایی چه در سطح جریان نرمال کلید و چه در جریان اتصال کوتاه مورد نیاز است.
شرکت پارس سویچ اکنون دو مدل از این کلیدهای قدرت خلاء را تولید و عرضه کرده است، در مدل نخست ولتاژ شبکه 24 کیلو ولت و در مدل دیگر ولتاژ شبکه 36 کیلو ولت است. هر دو مدل دارای جریان پیوسته 2500 آمپر و اتصال کوتاه 31.5 کیلو آمپر هستند.
معمولا شبکه توزیع برق کشورجز در استان های جنوبی مانند خوزستان و بوشهر، 24 کیلو ولت است و تا پیش از این کلیدهای قدرت خلاء 36 کیلو ولتی در کشور تولید نشده است. حال با تولید مدل 36 کیلو ولتی، هم امکان استفاده این کلیدها در استان های خوزستان و بوشهر فراهم شده و هم زمینه صادرات این محصول به کشورهایی نظیر ترکیه پدید آمده است.
به طور کلی از مشخصه های بارز کلید های قدرت خلاء VP4E، کاهش و حذف هزینه های سرویس ونگهداری و دوام الکتریکی و مکانیکی است.
این کلیدها دارای عمر بالایی هستند و نیازمند صرف زمان کمتری برای تعمیر و نگهداری هستند. با وجود قطع و وصل های مکرر با جریان های اتصال کوتاه یا عملکرد مکانیکی، هیچ گونه تاثیر منفی روی کلیدهای خلاء ایجاد نمی شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]