کد خبر : 81650 سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:33:17
معرفی-ایده‌های-جذاب-برای-شکل‌گیری-کسب-وکارهای-فضاپایه-در-کشور

رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد:

معرفی ایده‌های جذاب برای شکل‌گیری کسب وکارهای فضاپایه در کشور

رئیس سازمان فضایی ایران از معرفی ایده‌های جذاب برای شکل‌گیری کسب وکارهای فضاپایه در کشور در راستای تحقق اهداف سال «حمایت از کالای ایرانی» خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، مرتضی براری در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گرفته و مطابق با محور های اعلام شده از سوی رئیس جمهور، مبنی بر اینکه باید در این مقطع حساس حداقل در ۴ بخش اشتغال، مبارزه با فقر، تنظیم بازار و تولید، برنامه‌های ویژه‌ای تدوین و ارائه شود، سازمان فضایی ایران نیز از ابتدای سال جاری برنامه ریزی برای توسعه کسب وکارهای فضاپایه را در ۵ محور اساسی و براساس نیاز های کشور در دستور کار خود قرار داد.

رئیس سازمان فضایی ایران افزود: فناوری فضایی به عنوان یک اقتصاد نوظهور، بستری بسیار گسترده و مناسب برای ایجاد کسب وکار و اشتغال است که در کشورهای پیشرفته به آن توجه دو چندان شده است؛ به عنوان مثال سازمان فضایی اروپا برای استفاده از حجم بالای داده های ماهواره ای اقدام به برنامه ریزی برای جذب ایده های خلاقانه کسب وکارهای فضاپایه کرده است.

وی ادامه داد: در این برنامه بخش قابل توجهی از حوزه خصوصی و دانشگاهی اقدام به مشارکت و سرمایه گذاری در این زمینه کرده اند که هم اکنون بیش از ۵۰۰ شرکت خصوصی، دانشگاه و نهاد دولتی در قالب پروژه کوپرنیک با سازمان فضایی اروپا همکاری می کنند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به وجود زیرساخت های فضایی اولیه و مناسب در کشور و لزوم توسعه کسب و کار و اشتغال که از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است، سازمان فضایی ایران با برنامه ریزی در جهت توسعه زیرساخت ها، جذب مشارکت بخش خصوصی و ایجاد تعامل با سایر دستگاه ها، در تلاش است تا بستر مناسب برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای فضا پایه را در کشور فراهم کند تا علاوه بر برداشتن گامی در جهت افزایش اشتغالزایی و ایجاد کسب وکار، به رفع نیازهای اساسی کشور و ارائه خدمات کاربردی به جامعه بپردازد.

وی گفت: به زودی با معرفی کاربردهای وسیع داده های ماهواره ای در حوزه های مختلف، ایده های جذاب برای شکل گیری یک کسب وکار فضاپایه مطرح خواهد شد تا نقطه آغازی برای خلق ایده فناورانه و شکل گیری کسب وکارهای نوین در کشور باشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]