بررسی های جدید نشان می دهد؛

نیروگاه ها بیشترین سهم را در انتشار دی اکسید کربن دارند

کد خبر : 78901 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 20:21:23

مرکز آمار ایران میزان انتشار گاز آلاینده دی اکسید کربن در سال 1394 را 586 میلیون تن اعلام کرد که نیروگاه های زیر نظر وزارت نیرو با اختصاص 30 درصد از این سهم، بیشترین نقش را در آلایندگی کشور برعهده داشتند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،بررسی های اقتصادی از سالنامه آماری کشور (مربوط به سال ١٣٩٥) نشان می دهد ٢٥ درصد گاز آلاینده دی اکسید کربن حاصل از حمل و نقل ، ٢٤ درصد از بخش خانگی، تجاری و عمومی و ١٦ درصد از بخش مصرف انواع سوخت در صنعت بود.
از کل 586 میلیون تن دی اکسید کربن انتشار یافته، ٦٠ درصد به گاز طبیعی، ١٥درصد به نفت گاز (گازوییل)، ١١درصد به بنزین و ٩ درصد به نفت کوره اختصاص داشت.
همچنین از کل ٦٠درصد آلاینده گاز دی اکسید کربن ناشی از گاز طبیعی در کشور (٣٥١ میلیون تن)، ٣٦ درصد به نیروگاه‌ها، ٣٣ درصد به مصرف انواع سوخت خانگی، تجاری و عمومی و ٢٣ درصد به بخش صنعت متعلق بود.
به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی چندی پیش اعلام کرد حدود سه هزار مگاوات نیروگاه قدیمی با بازده پایین در کشور وجود دارد که طرح «بازتوانی نیروگاه های حرارتی» را با هدف ارتقای بازده و کاهش مصرف سوخت آغاز کرده ایم.
از آغاز فعالیت دولت یازدهم تا امروز، 54 واحد نیروگاهی جدید به بهره برداری رسیده و ظرفیت نیروگاه های کشور با افزایش هشت هزار مگاواتی به 77 هزار مگاوات رسیده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]