دبیر اجرایی کنگره بین المللی انجمن ژنتیک ایران:

مباحث محصولات تراریخته در کشورمان از ریل علمی خارج شده است

کد خبر : 78392 دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:00:37

دبیر اجرایی کنگره بین المللی و ملی انجمن ژنتیک ایران با اشاره به اینکه، برخی افراد ناآگاه محصولات تراریخته را دشمن سلامتی انسان‌ها معرفی کرده‌اند گفت: در واقع مباحث محصولات تراریخته در کشورمان از ریل علمی خارج شده است.

دکتر محسن ابراهیمی در ارتباط با برگزاری سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک گفت: این کنگره با حضور اساتید و اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش‌های سران کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: در این کنگره به مباحث مختلف ژنتیک انسانی، حیوانی و گیاهی پرداخته خواهد شده و جدیدترین دستاوردها در این حوزه‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
ابراهیمی، عدم توجه مسئولان به تولید محصولات تراریخته را مهم ترین معضل حوزه ژنتیک گیاهی دانست و گفت: متاسفانه اخیرا افراد فاقد صلاحیت تریبون در اختیار گرفته‌اند و در خصوص محصولات تراریخته تبلیغات نادرست انجام می‌دهند و آن را محصولی مضر برای سلامتی انسان‌ها معرفی می کنند.
وی با بیان اینکه متاسفانه بحث محصولات تراریخته از ریل علمی خارج شده است، یادآور شد: اخیرا به قدری اطلاعات نادرست و غیرعلمی در خصوص محصولات تراریخته در جامعه نشر پیدا کرده است که متاسفانه این مبحث علمی به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد:بسیاری دانشمندان و اندیشمندان تراریخته معتقدند که محصولات تراریخته علاوه براینکه هیچ زیانی برای سلامتی انسان‌ها ندارد، بلکه تولید آن موجب حفظ محیط زیست نیز می‌شود.
دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما برای تولید محصولات تراریخته مقاومت می شود اما این در حالی است که عمده محصولات کشاورزی وارداتی به کشور از جمله دانه‌های روغن به صورت تراریخته تولید شده‌اند، بنابراین برای محققان داخلی علت این امر مشخص نیست که چرا مسئولان از تولید یک محصول با کیفیت جلوگیری می‌کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]