جلوگیری از اشتباهات داوران؛

سوت ورزشی هوشمند طراحی شد

کد خبر : 71076 شنبه 18 آذر 1396 - 09:58:18

مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت ورزشی هوشمندی شدند که از هدر رفتن زمان و اشتباهات داوران جلوگیری می کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، یکی از مشکلات بزرگ در رشته های ورزشی زمان دار، تعیین زمان دقیق توسط داوران است که با خطای انسانی همراه است. از این رو مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت هوشمندی شدند که مشکلات در این زمینه را رفع می کند.در این دستگاه یک مدار الکترونیکی به یک سوت اتصال داده شده و یک مدار الکترونیکی برای نشان دادن زمان وجود دارد.

عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با زدن سوت اول زمان سنج دستگاه شروع به حرکت می کند و با زدن سوت مجدد زمان سنج توقف می کند. داوران می توانند با استفاده از این طرح میزان از بین رفتن وقت را کاهش و میزان بهره وری از وقت را افزایش دهند.

تغییرات در ورزش توسط تکنولوژی به حدی بوده است که امروزه ورزش به فناوری متکی شده است و تکنولوژی می تواند در ورزش کردن کمک موثری داشته باشد.

سوت ورزشی هوشمند می تواند موقعیت دقیق توپ و بازیکن را ۲۱۱۱ بار در ثانیه مشخص کند محاسبه حرکات، سرعت، دقت و حتی قدرت ضربه توپ نیز با این تکنولوژی به راحتی محاسبه می شود. اگر این تکنولوژی در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گیرد دیگر شاهد اشتباهات داوری در بازی های نخواهیم بود. تکنولوژی هایی نظیر این می تواند چهره ورزش را در سرتاسر دنیا تغییر دهند.

این طرح توسط فاطمه رضایی و پوریا شاهمرادی فریدونی به نتیجه رسیده است. همچنین این طرح در فستیوال نوآوری های صنعت تجهیزات ورزشی توانبخشی ارائه شد.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]