بزرگترین ابرسازه کنسروی جهان در یزد برای ثبت در گینس تایید شد

کد خبر : 70772 شنبه 11 آذر 1396 - 08:00:45

رییس دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد از تایید بزرگترین ابر سازه کنسروی جهان شامل 302 هزار و 498 کنسرو در سایت بین‎‎المللی کن استراکشن برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، «سید حیدر میرفخرالدینی» در آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات ملی سازه‎‎های کنسروی کشور که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد برگزار شد، با اشاره به پیگیری هشت ماهه این دانشگاه برای کسب مجوز برگزاری این مسابقات از سایت بین ‎‎ المللی کن استراکشن، اظهار کرد: این مسابقات تا قبل از این در 170 شهر و دانشگاه جهان برگزار شده بود که امروز شاهد برگزاری اولین دوره آن در کشورمان به عنوان 171 مین دوره این مسابقات جهانی هستیم.

وی با اشاره به تلاش‎‎های صورت گرفته برای ثبت رکورد گینس این رقابت‎‎ها در استان یزد اعلام کرد: علی ‎‎ رغم هماهنگی‎‎های صورت گرفته برای انجام مقدمات تامین کنسروهای مورد نیاز این مسابقات، وقوع زلزله کرمانشاه این موضوع را دچار مشکل کرد ولی با حمایت‎‎های ریاست دانشگاه و استاندار یزد این مشکل در روزهای پایانی، مرتفع شد.

میرفخرالدینی اظهار کرد: در حاشیه این مسابقات بزرگترین ابر سازه کنسروی جهان در کمتر از یک شبانه‎‎روز با 302 هزار و 498 کنسرو آماده شد و خوشبختانه ساعاتی پیش این سازه مورد تایید سایت بین‎‎المللی این رقابتها قرار گرفته است و تایید آن در کتاب رکوردهای گینس از طریق سایت مذکور دنبال خواهد شد.

دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد در مورد شکل این ابر سازه گفت: ابر سازه کنسروی ساخته شده مربوط به معماری اصیل ایرانی اسلامی و براساس چهار عنصر اصلی طبیعت شامل خاک، آب، باد و آتش ایجاد شده که گنبد مسجد جامع یزد نماد خاک، خلیج فارس نماد آب، بادگیرهای یزد نماد باد و شعله‎‎های فروزان آتش نماد عنصر آتش است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]