برای نخستین بار در جهان، برداشت غده سرطانی از معده بدون عمل جراحی

کد خبر : 68871 چهارشنبه 26 مهر 1396 - 11:36:55

جراحان ایتالیایی برای نخستین بار در جهان موفق به برداشت یک غده سرطانی در داخل معده با استفاده از یک روش نوین آندوسکوپی شدند.

به گزارش سیناپرس به نقل ازایرنا،خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا) روز چهارشنبه اعلام کرد که برای نخستین بار در جهان یک غده سرطانی زیرمخاطی که در لایه های عمیق تر معده قرار داشت، بدون عمل جراحی سنتی و تنها با استفاده از روش نوین آندوسکوپی برداشت شد.
این عمل موفقیت آمیز بر روی یک بیمار 51 ساله در بیمارستان 'ایزمت' در شهر پالرمو در جنوب ایتالیا انجام گرفت.
پزشکان با این روش نوین، به لطف سیستم جدید بخیه آندوسکوپی توانستند سوراخ بعمل آمده برای خارج کردن غده را بخیه کنند. بیمار در این روش تحت یک 'گاسترکتومی میخی' یعنی برداشت بخشی از بافت معده، قرار گرفت. مرحله دوم شامل بخیه دیوار معده بود که یک نوآوری محسوب می شود.
'انتونینو گراناتا' و 'ماریو تراینا' جراحان معالج اظهار داشتند که به لطف یک ابزار بخیه آندوسکوپی نسل جدید، دیواره معده را بدون نیاز به برش های آزار دهنده و دردناک بخیه کردند.
بیمار نیز بلافاصله پس از بیدار شدن از بیهوشی، توانست حرکت کرده و پس از 48 ساعت بدون هیچ مشکلی غذا بخورد و بیمارستان را پس از 3 روز ترک کند. تاکنون این نوع درمان تنها با عمل جراحی انجام می گرفت.
سالانه از 600 تا 900 مورد جراحی سرطان معده در ایتالیا انجام می شود. این فناوری می تواند حتی برای سایر غدد سرطانی ازجمله در کولون و مری نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]