بهره‌مندی از توانمندی‌های جهاددانشگاهی برای نجات کشور از مشکلات اقتصادی

به گزارش سیناپرس، چیا سهراب‌نژاد در گفت و گو با روابط عمومی جهاددانشگاهی، تولید دانش بنیان بر اساس توان ملی و آموزش های تخصصی برای توسعه اشتغال جوانان را امری لازم و ضروری در راستای توسعه کشور دانست و اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان بر اساس فرهنگ جهادی می تواند شاهراهی برای رهایی کشور از بند مشکلات اقتصادی باشد.
وی با اشاره به توسعه شرکت‌های دانش بنیان طی سال های اخیر در کشور افزود: این شرکت ها می توانند زیربنای مناسبی برای بهره گیری از علم در تحقق و توسعه فرهنگ جهادی و اشتغال جوانان داشته باشند.
سرپرست جهاددانشگاهی استان کردستان بیان کرد: حمایت و گسترش شرکت های دانش بنیان در تمامی زمینه های اقتصادی می تواند در راستای کاهش هزینه‌های تولید و رقابت با محصولات خارجی موثر باشد.
 وی تصریح کرد: در این راستا بهره مندی بیش از پیش از توانمندی ها و پتانسیل های جهاددانشگاهی به عنوان سازمانی خود کفا و فناور می تواند موثر و کارساز باشد.
سهراب نژاد با تاکید بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: همه بخش‌های جامعه به ویژه مراکز علمی و دانشگاهی، تحقیق و پژوهش بیش از هر بخش دیگری باید برای نجات کشور از مشکلات اقتصادی به کمک حوزه اقتصاد بیایند.
سرپرست جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه سخنان خود در رابطه با رشد متوازن واحدها و موفقیت در تنوع بخشی به منابع درآمدی جدید توضیحاتی ارائه داد و گفت: سرمایه‌گذاری باید در بخش هایی که کمتر مورد توجه قرار گرفته صورت گیرد، در این شرایط منافع سرمایه‌گذاری در آن دسته از صنایع و علوم بخش‌های اقتصادی که حداکثر فایده اقتصادی‌اجتماعی را ایجاد می‌کنند، می‌تواند منابع لازم برای سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها را فراهم کند.
وی بیان کرد: استفاده از راهکارهای آموزشی و پژوهشی، در ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه بهره بردن از فروش انواع خدمات و … از جمله منابع تامین مالی هستد که در سالهای اخیر بدانها توجه بیشتری شده است.
سهراب نژاد خاطرنشان کرد: ایجاد راهکار برای افزایش منابع مالی و دستیابی به منابع پایدار از مسائلی هستند که در تامین مالی واحدهای جهاددانشگاهی باید بیشتر بدانها توجه کرد تا با رشد منابع مالی، میزان درآمدها به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادهای جامعه نیز رشد یافته و این درآمد ها در جهت غنای علمی و فرهنگی جامعه به مصرف برسند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا