پرتاب اولین ماهواره برای "ملت فضایی" تا دوماه دیگر

کد خبر : 59817 چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 15:11:14

اولین ماهواره برای ایجاد یک "تمدن انسانی" در فضا تا دو ماه آینده به فضا پرتاب خواهد شد.

به گزارش سیناپرس از ایسنا و به نقل از گیزمگ، سال گذشته طی یک فراخوان حدود 200 هزار نفر تصمیم‌ گرفتند دیگر شهروندان ساکن زمین نباشند و پایه‌گذاران یک پایگاه فضایی قابل سکونت موسوم به "آسگاردیا"(Asgardia) باشند. 17 درصد این افراد زن و بقیه مرد هستند.

 هدف از تأسیس "آسگاردیا" ایجاد یک فضای امن و مطمئن و صلح‌آمیز برای انسان‌هاست.

تاسیس این در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ توسط "ایگور آشوربیلی"( Igor Ashurbeyli)، بنیانگذار مرکز تحقیقات هوا و فضا بین‌المللی وین و رئیس کمیته علوم فضایی یونسکو پیشنهاد شد.

 هدف وبسایت آن نیز در حال حاضر پذیرش مردم  برای ثبت نام و شهروند پذیرفتن است با هدف این‌که سازمان ملل متحد آن‌ها را به عنوان یک دولت مستقل، به رسمیّت بشناسد. 

این کشور توسّط ۱۲ وزارت‌خانه از جمله وزارت‌خانه‌های علوم، فضا، آموزش و پرورش، اطّلاعات و ارتباطات، امور خارجه، تجارت و بازرگانی، دارایی، ایمنی و امنیّت، دادگستری، ادغام و یک وزارت‌خانه دیگر که در فیسبوک آسگاردیا توسط جامعه آن پیشنهاد می‌شود، اداره خواهد شد. وزرای این وزارت‌خانه‌ها نیز قبل از نخستین انتخابات، توسّط آشوربیلی انتخاب می‌شوند و بنا است که انتخاباتی هم در ژوئیه ۲۰۱۷ برگزار شود.

دکتر آشوربیلی در کنفرانس خبری خود روز 18 ژوئیه (28 خرداد) را روز ملی این کشور اعلام کرد و افزود: رای‌گیری برای طرح پرچم، سرود ملی، نشان ملی و قانون اساسی آسگاردیا که در طی شش ماه گذشته تدوین شده، انجام خواهد شد.

طی پنج سال اول تاسیس آسگاردیا، آشوربیلی رئیس حکومت خواهد بود و پس از آن پارلمان منتخب شهروندان این کشور فضایی رئیس حکومت را انتخاب خواهند کرد.

در قدم اول برای تاسیس این کشور یک ماهواره با نام آسگاردیا-1 به فضا پرتاب خواهد شد.

این ماهواره فوق‌العاده کوچک به وزن 2.8 کیلوگرم خواهد بود و صرفا به صورت نمادین اطلاعات 100 هزار نفر اول ثبت‌نام کننده در سایت را به فضا خواهد برد.

آشوربیلی این اقدام را که در ماه اوت انجام خواهد شد اولین قدم در تاسیس این "کشور فضایی" قلمداد کرده، هر چند این موضوع که آیا واقعا آسگاردیا می‌تواند اولین کشور فضایی باشد سوالات و ابهامات فراوانی دارد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]