به میزبانی دانشگاه علوم وتحقیقات:

امکان برگزاری مسابقات جهانی دانشگاهی"ورزش‌های الکترونیک"

کد خبر : 58531 دوشنبه 01 خرداد 1396 - 11:00:48

نشست های تخصصی مسئولان واحد علوم و تحقیقات و فدراسیون بین المللی ورزش‌های الکترونیک با هدف راه اندازی آکادمی ورزش‌های الکترونیک، تشکیل کرسی آموزش ورزش‌های الکترونیک و برگزاری مسابقات جهانی دانشگاه‌ها در زمینه ورزش های الکترونیک برگزار شد.

دکتر علی عباسپور رئیس این واحد در این نشست آمادگی واحد علوم وتحقیقات نسبت به همکاری در زمینه راه اندازی آکادمی ورزش های الکترونیک ، تشکیل کرسی آموزش ورزش‌های الکترونیک و برگزاری مسابقات جهانی دانشگاه های جهان در زمینه ورزش های الکترونیک به میزبانی واحد علوم وتحقیقات را اعلام و بر توانمندی های علمی، تجهیزاتی و تسهیلاتی واحد برای حمایت از اهداف همکاری تاکید کرد.

دکتر مجید عباسپور مشاور عالی رئیس واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: با توجه به اهمیت علمی ورزش‌های الکترونیک در جهان به عنوان رشته‌ای نوین و با اشاره به وجود رشته های آکادمیک ورزشی و دیجیتالی و مهندسی- ورزشی در واحد علوم و تحقیقات، درصدد هستیم مذاکرات در سطح کارشناسی و با هماهنگی وزارت ورزش در راستای اهداف 3 گانه ادامه یابد.

الکس لیم دبیرکل فدراسیون جهانی ورزش های الکترونیک ضمن تشکر از دعوت و مهمان نوازی واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: پیش از سفر به ایران در امارات متحد عربی گزارشی در مورد فعالیت ها و برنامه های فدراسیون به شیخ سلطان آل نهیان ریاست فدراسیون ارائه شده است.

لیم بر علاقه نسل جوانان به این ورزش، اهمیت آن در تقویت ذهنی افراد، عدم نیاز آن به زیرساختهای گسترده و هزینه بر، محیط زیست گرا بودن آن و نقش کاتالیستی آن در فرهنگ سازی به ویژه برای جوانان تاکید کرد.

وی با اشاره به حضور 46 کشور در فدراسیون اظهار داشت: فدراسیون می‌تواند در برگزاری رویدادهای جهانی این ورزش با واحد همکاری و علاوه بر آن در تدوین برنامه آموزشی رشته های تحصیلی مربوط به این امر کمک فنی ارائه کند.

نشست نخست با حضور دکتر علی عباسپور رئیس این واحد، دکتر مجید عباسپور مشاور عالی رئیس واحد علوم و تحقیقات، لقمان شاورانی دبیرکل فدراسیون ملی ورزش‌های الکترونیک و آقایان الکس لیم و یونگمین لی دبیرکل و مدیرکل فدراسیون جهانی برگزار شد.

همچنین براساس این گزارش، در نشست دوم مسئولان فدراسیون جهانی ورزش های الکترونیک که با حضور دکتر محمدحسین مدرسی معاون پژوهشی، دکتر سروری و دکتر شاه حسینی از گروه برق و کامپیوتر، دکتر کامران محمد خانی معاون دانشکده مدیریت و اقتصاد، دکتر شاکری مدیرگروه تربیت بدنی و دکتر حمیدرضا غفارزاده مدیرکل امور بین الملل واحد برگزار شد، در مورد جزئیات همکاری از جمله توانمندی فنی واحد در برگزاری یک رویداد جهانی و تاسیس رشته های درسی مربوطه رایزنی کردند.

نمایندگان فدراسیون اعلام کردند، این نهاد آمادگی دارد در ارتباط با تاسیس آکادمی به صورت برخط (on-line)، تدوین فهرست دروس رشته های ورزشی مورد نظر و  نیز برگزاری رویداد منطقه ای یا جهانی در زمینه ورزش های الکترونیک همکاری کند. همچنین نسبت به کسب نظر کشورهای عضو فدراسیون نسبت به برگزاری رویداد تاکید کردند. این نمایندگان فدراسیون خواستار اطلاعاتی در زمینه سهولت اخذ ویزا برای یک رویداد جهانی و یا منطقه‌ای، پهنای باند اینترنتی و تسهیلات  فیزیکی واحد بودند.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، پس از تبادل نظر کارشناسی در این زمینه ها توافق شد تا مسئولین فدراسیون در بازگشت پیش نویس یادداشت تفاهمی که ناظر بر اهداف اقدامات، وظایف طرفین در ارتباط با دسترسی برخط بر آکادمی ورزشهای الکترونیک، همکاری در تنظیم موارد درسی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ورزشهای الکترونیک؛ توافق اصولی در برگزاری یک رویداد منطقه ای یا جهانی و نیز تبادل کامل اطلاعات در زمینه تحولات و رویدادهای مهم ورزشهای الکترونیک باشد را تهیه و جهت بررسی و تائید به واحد علوم و تحقیقات ارائه کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]