فشار فرانسه بر استرالیا جهت کاهش آلاینده های جوی

کد خبر : 5574 سه شنبه 25 فروردین 1394 - 10:17:30

دولت فرانسه ضمن تاکید بر نقش مهم استرالیا در کنترل بحران گرمایش زمین ، از این کشور درخواست کرد به تعهدات خود مبنی بر وضع قوانین محدود کننده تولید آلاینده ها پایبند بوده و در تلاش جهانی برای کاهش دمای کره زمین سهیم باشد .

نشست جهانی محیط زیست و شرایط آب و هوائی سازمان ملل متحد که در راستای ایجاد اقداماتی عملی برای بحران فرایند گرمایش زمین و تغییرات آب و هوائی انجام می شود در سال جاری میلادی به میزبانی پاریس برگزار خواهد شد . بر اساس گزارش منابع محلی در فرانسه ، دولت این کشور اروپائی به طور رسمی از استرالیا درخواست کرده است تا به تعهدات خود مبنی بر همکاری در کاهش روند گرمایش زمین پایبند بوده و تلاش هائی عملی برای کاهش دمای عمومی هوای زمین به میزان دو درجه کمتر از دمای هوا در دوران پیش از آغاز صنعتی شدن انجام دهد . این موضوع در راستای برگزاری کنفرانس جهانی محیط زیست و شرایط آب و هوائی انجام می شود که در سال جاری میلادی به میزبانی پاریس برگزار خواهد شد .

در همین زمینه کریستوفر لکورتیر Christophe Lecourtier سفیر فرانسه در ایتالیا در گفتگو با خبرگزاری ای بی سی اعلام کرد : " ما به نقش بسیار مهم و حیاتی استرالیا و اهمیت این کشور در کنفرانس پیش رو  که به میزبانی فرانسه برگزار می شود واقف هستیم . "

منبع

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]