برگزاری آیین دانش‌آموختگی فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف

فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در کنار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور، استادان و خانواده‌هایشان، دانش آموختگی خود را جشن گرفتند.
به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، آیین دانش‌آموختگی سال تحصیلی 1402-1401 دانشگاه صنعتی شریف صبح امروز در سالن استاد جباری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
روح‌الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور ضمن عرض تبریک موفقیت دانش آموختگان در اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان را نقش آفرینان اصلی این مرز و بوم خواند و اظهار کرد: از جمله افرادی که به گردن شما دانشجویان عزیز، برای اینجا بودنتان، حق دارند پدر و مادر شما هستند.
وی ادامه داد: پدر و مادر اول، پدر و مادری هستند که نوزاد را از عالم رحم به عالم دنیا آوردند؛ پدرو مادر دوم، استادانی هستند که دانشجویان را از تاریکی جهل به روشنایی دنیای علم هدایت کردند و پدر و مادر سوم، پدرو مادری هستند که به شما همسر خواهند داد؛ پدر و مادری که جوانان را از تاریکی تنهایی به روشنایی انس و محبت می‌رسانند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور ضمن اشاره به اینکه مضاف بر سه پدر و مادری که از آنها یاد شد؛ همه ما مادری داریم که سالهاست با آب، خاک و هوای خود برای حفظ ما زحمت کشیده است عنوان کرد: مادر زحمت‌کش چهارم همه‌‌ی ما، ایران عزیز است؛ ایرانی که با تمام دردهایش مام وطن نخبگان ایرانی است؛ از دردهای مادر چهارم خود خسته نشوید و برای حفظ آن زحمت بکشید زیرا ایران مقدس ترین خاک‌ در تمام دنیا است.
رییس بنیاد ملی نخبگان در پایان سخنان خود، دانشگاه صنعتی شریف را یکی از دانشگاه های برتر صنعتی دنیا برشمرد و اظهار کرد: این دانشگاه بی شک بهترین استادان دنیا را دارد.
 تقدیر از اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان برتر آموزشی و سخنرانی یکی از دانش‌ آموختگان برجسته دانشگاه، از دیگر برنامه‌های آیین دانش‌آموختگی امسال بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا