مهار آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده تنگ بستانک

آتش‌سوزی که روز های گذشته در حاشیه بهشت گمشده و منطقه تنگ بستانک شهرستان مرودشت رخ داده بود، با تلاش مشترک محیط‌بانان، نیروهای منابع طبیعی وآبخیزداری ،آتش‌نشانی بسبجیان، پایگاه مقاومت وسمن های محلی بخش کامفیروز جنوبی مهار شد .

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت امروز 9 تیرماه بیان داشت: آتش‌سوزی در حاشیه تنگ بستانک، معروف به مور سیرک رخ داد و به سرعت در حال گسترش بود و با تلاش نیروهای دوستدار محیط زیست مهار شد.

یوسف حسنی در ادامه گفت: با توجه به گزارش دریافتی مبنی برآتش سوزی در منطقه تنگ بستانک نیروهای یگان این اداره بانیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری، آتشنشاتی ،بسیجیان وسمن ها در محل حاضرشده وبا تجهیزات در اختیار مانع گسترش آتش به محدوده با پوشش درختی شدند.

این مقام مسوول در ادامه گفت : در این رخداد بخش کوچکی از محل که دارای پوشش علفی بود طعمه حریق شد، با توجه به بارندگی فصلی پوشش گیاهی افزایش یافته وپس از خشک شدن با کوچکترین سهل انگاری دچار حریق شده وکنترل آن در مناطق صعب العبور سخت می‌شود که این امر می‌تواند باعث آسیب به زیستگاه حیات وحش شود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، وی خواستار دقت بیشتر گردشگران در عبور از مناطق شد و افزود: عرصه های طبیعی، محیط زیست، مراتع و جنگل ها از جمله مناطقی هستند که طی سال های اخیر از تیغ سهل انگاری انسانی زخم های زیادی خورده که شاید درمان آن سال ها و قرن ها زمان ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا