تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک‌ونوجوان

مهلت ارسال آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان طبق اعلام دبیرخانه این‌رویداد تا ۳۱خرداد تمدید شد.

به گزارش سینا، مهلت ارسال آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ تمدید شد. جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان برگزار می‌شود. این جشنواره یک سال در سطح ملی و بین‌المللی و سال دیگر در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد.

کتاب‌های کودک و نوجوان نقش به سزایی در توسعه فرهنگی و تربیتی جامعه دارند. آنها علاوه بر اینکه ابزاری برای آموزش و یادگیری هستند، به عنوان پلی برای منتقل کردن ارزش‌ها، باورها، و سبک زندگی ایرانی اسلامی به نسل آینده عمل می‌کنند. این کتاب‌ها می‌توانند با توجه به محتوا و موضوعاتی که ارائه می‌دهند، به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی نوجوانان و کودکان کمک کنند و در تربیت آنها نقش مؤثری داشته باشند.

از تمامی ناشران، نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و تصویرگران محترم دعوت می‌شود، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره عبارتند از:

۱. آثار باید در سال ۱۴۰۲ منتشر شده باشند.

۲. تمامی آثار باید با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و در سامانه خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت شده باشند.

۳. هر مؤلف / ناشر مجاز است هر تعداد اثر منتشر شده در بازه زمانی جشنواره را ارسال کند.

۴. بررسی و داوری آثار در زمینه‌های داستان کوتاه، داستان بلند و رمان، شعر و نثر ادبی، کلیات، پژوهش و تصویرگری صورت می‌گیرد.

آثار ارسالی توسط داوران جشنواره مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برترین آن‌ها به عنوان برندگان جایزه در مهرماه سال ۱۴۰۳ معرفی شده و علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره را دریافت خواهند کرد. در بخش اصلی نیز آثار باید تألیفی و به زبان فارسی باشد. همچنین آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شود. دبیرخانه آثار رسیده به دبیرخانه را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

ناشران، شاعران، نویسندگان، پژوهشگران و تصویرگران برای شرکت در این جشنواره می‌توانند پس از تکمیل نسخه فیزیکی فرم بارگذاری شده در نشانی ketab.ir/ketabkodak نسخه‌ای از آثار خود را به نشانی خانه کتاب و ادبیات ایران ارسال کنند و یا به نشانی ketab.ir مراجعه کنند.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا