جلسه کارگروه اجرایی داناب در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان

جلسه کارگروه اجرایی طرح ملی “داناب”(نجات دانش آموزی آب) در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش سینا از  روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان،بر اساس قرارداد منعقده فی مابین جهاددانشگاهی و شرکت آب منطقه ای استان،جهاددانشگاهی متولی اجرای طرح "فرهنگ سازی و اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبهای زیرزمینی" است.

در ابتدای جلسه شه بخش مدیر اداره فرهنگی و اجتماعی واحد ضمن معرفی حوزه های مختلف فعالیت جهاددانشگاهی استان گفت: جهاددانشگاهی در سنوات گذشته با همکاری و هماهنگی بسیار خوب با مدیریت آموزش و پرورش استان توانسته است کارنامه ای درخشان در اجرای طرح ملی داناب از خود به جای بگذارد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح داناب بعنوان بخشی از طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی بشمار میرود افزود: تاثیر گذاری آموزش و آگاهی بخشی به دانش آموزان در روند اجرای این طرح بسیار زیاد بوده و باعت افزایش ظریب نفوذ طرح به کانون خانواده ها و در نتیجه آگاهی بخشی همگانی خواهد شد.

مهندس بندانی مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان سیستان و بلوچستان ، از وجود هفت هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد چاه غیر مجاز سالانه حدود 500 میلیون مترمکعب آب برداشت می شود.

وی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را از مهم ترین پروژه های طرح تعادل بخشی آب های زیرزمینی عنوان کرد و ادامه داد: طرح داناب با هدف فرهنگ سازی و آموزش بین دانش آموزان مقطع متوسطه سعی در آگاهی بخشی به آحاد جامعه در خصوص بحران آب دارد.

کمالی مدیر آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان عنوان کرد: آموزش و پرورش به عنوان پیشران در اجرای طرح داناب آمادگی کامل جهت اجرایی نمودن طرح در مدارس منتخب را دارد و هماهنگی های لازم جهت معرفی مدیران و دبیران منتخب بعنوان رابطین اجرای طرح به جهاددانشگاهی جهت شرکت در دوره های آموزشی مربوطه صورت گرفته است.

گفتنی است در پایان حاضرین در جلسه از محل دبیرخانه دائمی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی سیستان و بلوچستان مستقر در حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان بازدید بعمل آوردند.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا