آبگیری ۷ میلیون مترمکعبی تغذیه مصنوعی همدان

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای استان همدان گفت: با بارش‌های خوب سال آبی، تغذیه مصنوعی‌های استان همدان در حدود هفت میلیون مترمکعب آبگیری داشتند.

رضا اخلاص‌مند با بیان اینکه از ابتدای سال آبی تاکنون در حدود هفت میلیون مترمکعب آب در تغذیه مصنوعی‌های استان ذخیره شده است، اظهار کرد: این میزان آب ذخیره شده به مرور از طریق چاه‌های موجود در مخازن تغذیه مصنوعی‌ها به دشت‌های استان تزریق می‌شود.

وی بیشترین میزان حجم آب ذخیره شده را مربوط به بندهای تأخیری شهرستان بهار دانست و افزود: بندهای تأخیری بهار و کریم‌آباد در سال‌جاری به تنهایی سه میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب آبگیری داشته‌اند.

اخلاص‌مند با بیان اینکه بارندگی امسال به نسبت بلندمدت تغییر آن چنانی نداشته است، گفت: بعد از سه سال مستمر خشکسالی در استان، بارش‌های خوب سال آبی جاری باعث به جریان افتادن بعضی رودخانه‌ها شد و به تبع آن تعدادی از حوضچه‌های تغذیه مصنوعی ایجاد شده در مسیر رودخانه‌ها نیز آبگیری شدند.

وی افزود: استان همدان ۱۴ تغذیه مصنوعی با حجم ۲۹ میلیون مترمکعب دارد که از این تعداد سه تغذیه آبگیری شده است.

اخلاص‌مند، تعداد بند تأخیری استان را دو پروژه با حجم چهار میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: تمام بندهای تأخیری آبگیری و باعث تقویت سفره‌های زیرزمینی منطقه شده است.

وی تأکید کرد: تغدیه‌های مصنوعی و بندهای تأخیری در استان به منظور مدیریت سیلاب و تغدیه آب زیرزمینی در منطقه ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا