باور به پیشرفت تمدنی ایران؛  پیش نیاز اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت 

سیزدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با سرود جمهوری اسلامی وتلاوت کلام الله مجید کار خود را آغاز کرد.
دکتر اکبر زاده دبیر سیزدهمین  کنفرانس طی گزارشی ، آغاز  سیزدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را با موضوع ” چالش ها و راهکارهای تحول کشور بر اساس سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ” را اعلام کرد.
وی ادامه داد: برگزاری منظم کنفرانس های سالانه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بعنوان بستر هم اندیشی صاحب نظران و پژوهشگران در خصوص موضوعات مرتبط با الگوی بومی پیشرفت کشور  و حلقه وصل جامعه علمی و نخبگانی  با دست اندرکاران طراحی الگو همواره مورد اهتمام بوده است.
عضو شورای  عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت  با اشاره به اینکه : این کنفرانس بر شناسایی ظرفیت “تحول افرینی”  بعنوان ویژگی ممتاز سند الگو و راهکارهای مبتنی بر آن برای غلبه بر چالش ها و موانع پیشرفت کشور تاکید دارد ، گفت : از انجا که پیشرفت در سند الگو بعنوان تحول همه جانبه شؤون گوناگون حیات بشر  در مسیر ظهور استعدادهای فطری انسان ها تعبیر شده است ، لذا حصول اطمینان از احراز  این ویژگی  در مرحله طراحی الگو بویژه در بخش تدابیر به جد مطمع نظر طراحان سند بوده است. هریک از تدابیر و یا مجموعه ای از انها متضمن فرایندی تحولی در یک حوزه تخصصی است ، تحولاتی  عمیق ، پردامنه ، دیرپا و هدفمند. انتظار ان است که این کنفرانس بتواند با نمایان سازی  ظرفیت های تحولی و نواورانه سند الگو در عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی  راهکارهای موثری بمنظور بهره گیری ازاین ظرفیت ها برای غلبه بر چالش ها و موانع عملی و معرفتی مسیر پیشرفت کشور و دستیابی به هدف گذاری های افق ارایه نماید.
دبیر کنفرانس در باره آمار مقالات رسیده به کنفرانس گفت:
در مهلت مقرر تعداد   155  مقاله به  دبیرخانه کنفرانس واصل شد که پس از انجام داوری‌های گسترده و چند مرحله ای نهایتا 90  مقاله پذیرفته شد که 60  مقاله بصورت شفاهی و 30  مقاله دیگر بصورت پوستر ارایه خواهد شد. مقاله های پوستری در طول مدت کنفرانس بصورت غیر برخط در معرض بازدید علاقمندان قرار دارند.
مقالات در قالب 11  نشست و میز گرد تخصصی طی دو روز ارایه خواهد شد.
برای هر مقاله 25 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است که 15 دقیقه ان جهت ارایه مقاله و ده دقیقه باقیمانده  جهت توضیحات تکمیلی هیات رئیسه نشست و پرسش و پاسخ خواهد بود.
وی ادامه داد : نشست ها : ترکیبی ( حضوری – مجازی )
اعضای هیات رئیسه نشست ها و سخنرانان عمدتا بصورت حضوری در جلسه شرکت دارند.
دبیر کنفرانس ادامه داد: همزمان با این کنفرانس مراسم سیزدهمین  دوره تقدیر از رساله های برتر در زمینه پیشرفت اسلامی ایرانی برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا