فارس؛ پرچمدار تولید گل محمدی دیم در جهان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه این استان دارای هشت هزار و ۵۰۰ هکتار دشت گل محمدی است، گفت: بزرگترین پهنه گل محمدی دیم در دنیا در فارس قرار دارد.

به گزارش سینا پرس فارس و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی فارس، مجتبی دهقان‌پور امروز، 22 اردیبهشت ماه ضمن تبریک روز ملی گل و گلاب محمدی در ایران بیان کرد: استان فارس به عنوان مقام اول کشور در سطح زیرکشت و تولید گل محمدی، همه ساله شاهد برگزاری جشنواره های گل محمدی در شهرستان های مختلف است.

او با بیان اینکه این استان دارای هشت هزار و ۵۰۰ هکتار دشت گل محمدی است، افزود: شهرستان داراب به عنوان بزرگترین پهنه گل محمدی دیم در دنیا شناخته می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اضافه کرد: این شهرستان دارای پنج هزار و ۶۰۰ هکتار دشت گل محمدی است که بالغ بر پنج هزار هکتار آن به صورت دیم کشت می شود.

دهقان پور، شهرستان‌های فیروزآباد، میمند، اقلید، نی‌ریز، بوانات، استهبان، شیراز و خرمبید را از عمده شهرستان‌های دارای دشت گل‌محمدی در استان فارس عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های گل و گلاب در سطح ملی و استانی، زمینه را برای توسعه این رویداد‌ها مهیا می کند و موجب رونق اقتصادی در کشور می شود.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل زنجیره ارزش گل محمدی فارس، اظهار کرد: این اقدام در راستای حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران است و اهمیت آن در هویت دار کردن محصولات تولیدی از لحاظ کیفیت و چگونگی فرایند تولید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا