رییس دانشگاه شیراز:
دانشگاه باید با تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد به حل مشکلات کشور کمک کند

رئیس دانشگاه شیراز تأکید کرد: انتظارات زیادی از دانشگاه برای حل مشکلات کشور هست که بحق و بجاست و دانشگاه باید با تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد به حل مشکلات کشور کمک کند.

به گزارش سینا پرس فارس، محمد مؤذنی امروز، 22 اردیبهشت ماه در آیین گشایش مرکز توانمندسازی مدیران دانشگاه شیراز، ضمن ابراز امیدواری از راه‌اندازی مرکز توانمندسازی مدیران دانشگاه شیراز، اظهار کرد: واقعیت تلخی است که درسطح کشور، در عرصه‌ مدیریت ضعف بسیاری داریم و گواه آن همین است که با این همه نعمات خدادادی و ثروت کشور، اما مردم با مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف مواجه هستند. درحالی‌که حق مردم این هست که با این همه ثروت و سرمایه‌ کشور، بهترین زندگی را از نظر مادی و معنوی داشته باشند.

وی ادامه داد: انتظارات زیادی از دانشگاه برای حل مشکلات کشور هست که بحق و بجاست و دانشگاه باید با تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد به حل مشکلات کشور کمک کند.

رئیس دانشگاه شیراز تأکید کرد: در سطح کشور نیازمند مدیران متدین، متعهد، دانا و توانا هستیم و، مدیران بایستی این چهار ویژگی را داشته باشند.

وی افزود: دوره‌ طراحی شده برای این است که دانش مدیریت را به افراد بیاموزیم و این حرکت، برای رفع نقیصه اقدام مهمی است.

مؤذنی تصریح کرد: باتوجه به اینکه این دوره، نخستین دوره‌ی توانمندسازی مدیران در دانشگاه هست؛ ممکن است نقاط ضعفی هم داشته باشد که امیدواریم با کمک شرکت‌کنندگان به‌مرور زمان رفع شود و افراد با ارائه و انتقال تجارب و ارائه‌ی پیشنهادها و دیدگاه‌های خود به رفع نواقص موجود و ارتقاء سطح این دوره‌ها کمک نمایند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز نیز در این مراسم ضمن تبریک روز معلم و دهه سرآمدی آموزشی، به اهداف راه‌اندازی مرکز توانمندسازی مدیران دانشگاه شیراز پرداخت و توضیح داد: در آموزش عالی مانند دیگر نهادهای آموزشی به مدیران و رهبرانی توانمند، واجد صلاحیت و اثربخش نیاز است تا با تهدیدها و چالش‌های دنیای مدرن روبه‌رو شوند. براین اساس توانمندسازی مدیران دانشگاهی سبب می‌شود که دانشگاه، در شرایط رقابتی به گونه‌ای مؤثر عمل کند تا ضمن اثرپذیری از محیط، اثرگذار نیز باشد.

مسلم باقری افزود: از آنجاکه مدیران آموزش‌دیده در برقراری روابط انسانی و ایجاد محیطی صمیمی، استقبال از تغییرات و نوآوری‌ها، اعتماد‌به‌نفس در انجام امور و رعایت شرح وظایف شغلی نسبت به مدیران آموزش‌ندیده عملکرد بهتری دارند، داشتن مدیر توانمند و باکیفیت یکی از مزیت‌های رقابتی تلقی می‌شود؛ از همین‌رو معاونت آموزشی دانشگاه شیراز بر آن شد تا با افتتاح مرکز توانمندسازی مدیران دانشگاهی و برگزاری کارگاه‌های مرتبط برای مدیران، اقدامی مؤثر در زمینه‌ی افزایش عملکرد، کاهش هزینه‌ها و افزایش اثربخشی، افزایش تعهد به سازمان، حل اثربخش مشکلات انجام دهد و با پایش و ارزیابی عملکرد مدیران دانشگاهی در پست‌های مدیریتی  و بهبود عملکرد آنان با ارائه‌ی بازخورد‌های اصلاحی و دوره‌های تخصصی مدیریتی مرتبط با پست مربوطه نقش مؤثری در توانمندی مدیران خود داشته باشد.

به‌گفته‌ معاون آموزشی دانشگاه شیراز، در دوره‌ی توانمندسازی مدیران دانشگاه شیراز، هم تمرکز بر مدیران فعلی دانشگاه به‌منظور ارتقای ایشان است و هم تربیت مدیران جدید در برنامه دیده شده است.

باقری ادامه داد: برگزاری این دوره حدود یک‌سال تنظیم شده است و تاکنون، افراد بسیاری از آن در دانشگاه شیراز استقبال کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا