برگزاری دوره آموزشی بهره گیری از تکنولوژی نانو حباب در آبزی پروری در فارس

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، از برگزاری اولین کارگاه آموزشی استانی با موضوع بهره گیری از تکنولوژی نانو حباب در صنعت آبزی پروری خبر داد.

علی فلاحی امروز، 17 اردیبهشت ماه با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این دوره ها ارتقاء بهره وری تولید با استفاده از تجهیزات مکانیزاسیون از جمله سیستم های نانو حباب در مزارع پرورش ماهی است.

این مقام مسئول با اشاره به مزایای دستگاه های نانو اظهار کرد: ایجاد شرایط فوق اشباعیت اکسیژن، توزیع ایده آل و یکنواخت اکسیژن و بهبود کیفیت آب از مهمترین مزایای این دستگاه است.

فلاحی تصریح کرد: کاهش میزان تلفات، حفظ و افزایش قابل توجه میزان تولید به ویژه در شرایط خاص مانند قطع آب، گل آلودگی ناشی از سیل، کاهش تولید ناشی از کاهش آب از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های نانو در آبزی پروری است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: این دوره آموزشی با حضور 75 شرکت کننده شامل کارشناسان امور شیلات شاغل در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها، کارشناسان حوزه شیلات در استان فارس و همچنین تولیدکنندگان پیشرو این استان برگزار شد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، وی با بیان اینکه این دوره با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس برگزار شد، افزود: مدرس این دوره، بیژن سیدعلی خانی نماینده معاونت آبزی پروری سازمان شیلات ایران و عارف دادگستر از شرکت نانو حباب انرژی بود و در پایان دوره گواهی نامه آموزشی برای شرکت کنندگان صادر شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا