راه اندازی بخش دندانپزشکی کودکان در بیمارستان اکباتان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: به زودی بخش دندانپزشکی کودکان در بیمارستان اکباتان راه‌اندازی می‌شود.

محمدمهدی مجذوبی در نخستین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان افزود: امسال شعار «سلامت خانواده با مردمی‌سازی سلامت» برای این هفته منظور شده است و من در این فرصت از حضور و حمایت همه فعالین حوزه سلامت در ارتقای شاخص‌های سلامت مردم قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: چند اتفاق در آغاز هفته سلامت رقم می‌خورد از جمله افتتاح کلینیک تغذیه در کلینیک امید که به ارائه مشاوره‌های تخصصی خواهد پرداخت و افتتاح آزمایشگاه ژنتیک را خواهیم داشت تا همه آزمایشات ابتدایی و پیشرفته در همدان انجام شود و دیگر مراجعه به تهران نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین با اشاره به اینکه امروز کلنگ مرکز سلامت خانواده بر زمین زده خواهد شد و ساختمان جدید با چارچوب و ظرفیت مناسب احداث خواهد شد، از افتتاح مرکز جامع سلامت در منطقه خضر خبر داد و افزود: طی هفته سلامت امسال، کلنگ مرکز جامع سلامت امام سجاد(ع) در منطقه چیت‌سازیان نیز بر زمین زده می‌شود.

وی بیان کرد: در ادامه اجرای برنامه‌های هفته سلامت، افتتاح مرکز روانی اجتماعی سراج را نیز در برنامه داریم که با افتتاح این مجموعه در مرکز جامع سلامت مزداگینه،  کلیه بیماران روان در سطح یک به مرکز سراج معرفی می‌شوند و پنج میلیون واحد دارو هم برای این مجموعه منظور شده و از امروز به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

دکتر مجذوبی در ادامه از افتتاح شش واحد مسکونی جهت زیست پزشکان در تویسرکان خبر داد و گفت: با افتتاح این واحدها شرایط استقرار پزشکان در شهرستان‌ها تقویت شده و ارائه خدمات درمان برای مردم شهرستان تسهیل می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از راه‌اندازی بخش دندانپزشکی کودکان در بیمارستان اکباتان خبر داد و افزود: موضوع بهداشت دهان و دندان در سنین کودکی و نوجوانی بسیار حائز اهمیت است و فرهنگسازی در این خصوص برای آینده کشور بسیار مهم است در این راستا تعامل و همکاری با آموزش و پرورش مدنظر قرار دارد که در زمینه بهداشت مدارس به ویژه حوزه دهان و دندان برنامه‌های مشترکی اجرا شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت منجر به پوشش مناسب سلامت در مقطع ابتدایی شده است اما در مقاطع بعدی کاهش می‌یابد که لازم است این موضوع در مقاطع بعدی هم تقویت شود که به طور محسوسی شاخص‌ها را ارتقا خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر و در بررسی‌های صورت گرفته در سطح کشور، در رنگینگ حوزه دانشجویی، دانشگاه علوم‌پزشکی همدان با اختلاف نسبت به دیگر دیگر دانشگاه‌ها در جایگاه نخست قرار گرفت و بعد از ما دانشگاه تهران دوم شده است که بیانگر آن است که به لطف خدا با شاخص‌های موثر، در حوزه دانشجویی در سطح کشور پیشرو هستیم.

معصومی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی نیز در این جلسه اظهار کرد: سند غذا و تغذیه مهمترین رویکرد شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور است که دسترسی دانش‌آموزان به سبد غذایی کامل در این سند مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تأکید بر لزوم تأمین شیر مدارس در همه مدارس ابتدایی و متوسطه تأکید کرد و گفت: توصیه می‌کنیم آموزش و پرورش برای سال آینده با یک کارخانه تولید شیر و لبینات وارد مذاکره و عقد قرارداد شود تا تأمین شیر مدارس در محور برنامه‌های آموزش و پرورش قرار گیرد.‌

 

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا