گلایه عضو شورای اسلامی شهر شیراز از عدم اجرای طرح مصوب شده احداث باغات بانوان

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص عدم اجرای طرح مصوب شده احداث باغات بانوان در سطح مناطق یازده گانه شیراز به شهردار شیراز تذکر داد و گفت: شهرداری شیراز ظرف مدت یک هفته درباره دلایل عدم اجرای این طرح پاسخگو باشند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، افسانه خواست خدایی در یکصد و پنجاهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز در تذکر کتبی خود به شهردار شیراز با موضوع باغات بانوان اظهار کرد: در تاریخ یکم آذر ماه سال ۱۴۰۰ طرح احداث و راه اندازی باغات بانوان در سطح مناطق یازده گانه شهرداری شیراز مصوب شد و در همین سال نیز شهرداری شیراز به جدیت بر پیگیری این موضوع در کمیسیون فرهنگی تاکید داشتند.

وی افزود: بیش از دو سال و نیم از اجرای این مصوبه می گذرد و ضرورت این موضوع برای اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و خواسته کمیسیون فرهنگی و قرار گرفتن ردیف های بودجه این مصوبه که در هر سال به مصوبه بودجه تعیین شده اختصاص یابد، مطرح است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: طی جلسات مکرر برگزار شده با شهردار شیراز و شهرداران مناطق یازده گانه شهر شیراز، اما علی رغم‌ مصوبه و پیگیری ها و جدیتی که شورای اسلامی شهر شیرار بر اجرا و تحقق این موضوع داشته است متاسفانه در حال حاضر دو باغ بانوان بهره برداری شده در سطح شهر شیراز نیز در اختیار بانوان قرار نمی گیرد و این فضاها نیز حتی به شکل عمومی هم در استفاده شهروندان قرار نمی گیرد.

خواست خدایی تصریح کرد: احداث چنین فضاهایی یکی از نیازهای بانوان شهر شیراز است اما متاسفانه جز دو مجموعه باغ بانوان که در سطح دو منطقه ۱۱ و‌ ۶ مورد بهره برداری قرار گرفت پیشرفت سایر مجموعه ها در حال حاضر در طرح اولیه قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه باغات بانوان پس از بهره برداری، به صورت صحیح مورد استفاده قرار نمی گیرد، خاطر نشان کرد: از شهردار شیراز در خواست دارم تا اجرای این مصوبه را در اولویت خود قرار دهند. این در حالی است که شورا و شهرداری احداث باغات بانوان را که به مردم وعده دادند به درستی  این موضوع محقق نشد و در اجرای این مصوبه نقص وجود دارد.

وی اظهار کرد: شهرداری شیراز ظرف مدت یک هفته نسبت به اقدامات صورت گرفته پیرامون طرح احداث باغات بانوان در سطح مناطق یازدگانه شیراز و دلایل عدم اجرای این طرح پاسخگو باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا